Ezt olvasta már?


Búzaösszeöntő ünnepet tartottak Hajdúnánáson

A Magyarok kenyere - 15 millió búzaszem program idei búzaösszeöntő ünnepségét pénteken tartották a hajdúnánási Kendereskertben.

A Kárpát-medencei magyar gazdák egyik legjelentősebb karitatív kezdeményezésévé vált mozgalom résztvevőit levélben köszöntötte Orbán Viktor miniszterelnök.

A Nyitrai Zsolt miniszterelnöki biztos által felolvasott levélben Orbán Viktor utal rá, hogy az elmúlt hónapok súlyos kihívások elé állították a magyar gazdatársadalmat és az egész magyarságot.

Az utóbbi évek legnagyobb aszályával kell megküzdeni, miközben a szomszédunkban dúló háború is nehezíti életünket, amelynek a hatására "az egekbe szöktek az árak - írta a miniszterelnök, hozzátéve: történelmünk számtalan példával szolgált már arra, hogy "a magyar vidék ereje éppen akkor mutatkozik meg a legjobban, amikor csőstül jön az országra a baj".

A kormányfő elismerését fejezte ki, hogy a gazdák, csakúgy, mint 1956-ban ma is mindent megtesznek azért, hogy kenyér kerüljön a magyar családok asztalára.

"Ennek szimbóluma a Magyarok kenyere - 15 millió búzaszem program, amely több mint egy évtizede gyűjti össze a magyar gazdák adományait az egész Kárpát-medencéből, és aminek köszönhetően évente közel százezer nehéz sorú magyar gyermeknek és családnak jut kenyér" - írta Orbán Viktor, aki egyidejűleg köszönetet mondott a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (MAGOSZ), a Magyarok Kenyere Alapítványnak és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának (NAK), hogy az idén is megszervezték a jeles eseményt.

Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára azt mondta, az újkenyér havában a búzaösszeöntés a családok ünnepe is. A magyar ember különleges képességének nevezte a válságállóságot, amely mindig megtartotta közösségeit határon innen és túl.

A legfrissebb adatokat ismertetve jelezte: már 850 ezer hektárt érint az aszálykár az országban, az előrejelzések szerint az idén az őszi búza termésátlaga nem éri hektáronként a négy tonnát, de a korábbi éveknél alacsonyabb lesz az őszi árpa, a rozs, vagy a tritikálé termésátlaga is.

Farkas Sándor kitért rá, hogy a rendkívüli helyzetre tekintettel a kormány fontosnak tartotta az azonnali cselekvést a magyar gazdatársadalom veszteségeinek mérséklése érdekében, hogy "testreszabott intézkedésekkel segítsenek". Megemlítette, hogy az aszály vészhelyzeti operatív törzs kezdeményezésére a már meghirdetett öt pontban gyors intézkedéseket hoztak egyebek mellett a gazdák hitelmoratóriumáról, hárommilliádos keretet biztosítanak az állattartóknak takarmányszállításra, többlettámogatást adnak öntözéshez és rövidebb lesz az aszálykárok elbírálása a biztosítóknál is.

"A magyar gazda ma sok, nehéz terhet cipel, aminek hordozásához erőre és állhatatosságra van szükség határon innen és túl" - mondta az államtitkár, aki az összetartás megtartására és megújítására hívta fel a jelenlévők figyelmét.

Győrffy Balázs, a NAK elnöke azt mondta, a Magyarok kenyere program a Kárpát-medencei magyar gazdatársadalom meghatározó eseményévé vált.

Tavaly 8000 Kárpát-medencei gazda 1100 tonna kenyérgabonát adott össze, amiből 100 ezer rászoruló családnak biztosítottak kenyeret - mondta, hozzátéve: "mindannyian egy kenyéren vagyunk".

Papp Zsolt György, a vidékfejlesztési program végrehajtásáért felelős helyettes államtitkár szerint a Magyarok kenyere program fő üzenete, hogy mindenki számíthat egymásra: a gazdák a kormányra, a fogyasztók a gazdálkodókra, a városok a vidékre, a határon túli magyar családok az anyaországra.

Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a Magosz elnöke azt mondta, a Magyarok kenyere programmal 12 éve hitet tettek a Trianon által szétszabdalt ország lelki egyesítése mellett.

A 15 millió búzaszem program több mint adományok gyűjtése: erősíti a köteléket, ami a nemzeti összetartozás alapja - hangoztatta.

Az ünnepségen a hazai és a határon túli gazdák képviselői nagyméretű dézsába öntötték a kis zsákokban magukkal hozott búzaszemeket, majd a tetejére helyezték a kenyérkészítés elengedhetetlen adalékait: a Felvidékről érkezett kovászt, a Parajdról hozott sót, és a kárpátaljai vizet. Mindezt megáldották a történelmi egyházak képviselői.







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Karácsony Gergely: Bennünket nem lehet megvesztegetni

A főpolgármester szerint Budapestről kitakarítják a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat

Digitális detox nyaralás alatt: így tettem félre bűntudat nélkül a munkámat a szabadságomon

A digitális detox segíthet a valódi pihenés elérésében a nyaralás alatt. Fedezd fel, hogyan lehet bűntudat nélkül offline maradni.

Vidéki Prókátor: nem szép, de jogszerű Sulyok Tamás eltávolításának menete

Fülöp Botond szerint a köztársasági elnök leváltására vonatkozó eljárás nem szép, de teljes mértékben megfelel az Alaptörvény...

Feladta magát a Torontóban megölt magyar családapa ügyének harmadik gyanúsítottja

A családfőt bántalmazták, majd autóval is áthajtottak rajta.

Erős Antóniának hiába van milliós fizetése: szorong a pénz miatt

Erős Antónia a férjével is szokott a pénzen vitázni, hogy milyen témában, az a cikkben kiderül.

Júliusi horoszkóp-előrejelzés a Halaknak: új álláslehetőség vagy egy remekül kihasznált üzleti ajánlat nyithat utat az anyagi függetlenség és a biztosabb jövő felé

Az előttünk álló időszak igazi érzelmi hullámvasutat tartogat, ahol a párkapcsolati szférában a harmadik fél megjelenése vagy a...

Oroszlán Szonja keményen üzent az őt bántó kommentelőknek: „Ítélkezni k.va könnyű a gép mögül, a kanapéról, a telefonról”

A színésznő személyes Facebook-posztban reagált azokra a kritizáló megjegyzésekre, amelyeket két friss szereplése után kapott. Sokan nem...

Látványos művelet kezdődik a Mohácsi Duna-hídnál – fotó

Jön az első hídív, napokon belül a helyére tolják.

Máris van egy jól látható eredménye Irán és Amerika békülésének

24 óra alatt 24 kereskedelmi hajó haladt át a Hormuzi-szoroson hétfőn – írja az Iran International.

Vitézy: A Megafon és a Magyar Nemzet bolondot csinált magából

Vitézy Dávid szerint félrevezető kampányt folytatnak a Fidesz-közeli médiumok a vasút állapotáról.

Az új budapesti rendőrfőkapitány fokozott ellenőrzést rendelt el a Pride napjára az egész fővárosban

Már péntek estétől él a rendelkezés és egészen vasárnap reggelig tart.

0

Sport

Mbappéékat az özönvíz sem tudta megállítani, a franciák embertelen körülmények között is behúzták a győzelmet

Szűk 40 percnyi futball után leszakadt az ég Philadelphiában, két órát állt a játék, de a Real klasszisát ez sem zökkentette ki.

José Mourinho közbelépett, mégsem távozik a Real Madrid klasszisa

Ad neki egy esélyt a portugál vezetőedző.

Bejelentették a TV-ben Messi apjának halálát, azonnal kirúgták a csábító műsorvezetőt

Ő már a második áldozata a foci-vb-nek, kirúgták a saját hülyesége miatt.

Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát

Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...

140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik

A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.

Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise

A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.

Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.

Gyermeke születik: Hazautazott a vb-ről a belga válogatott kulcsembere

Családi okok miatt elhagyta a belga válogatottat a Manchester City sztárja.

0
0

Bulvár

3 csillagjegy, akinek 180 fokos fordulatot vehet az élete 2026 nyarán

A nyár sokak számára az utazásról, a feltöltődésről és a könnyed pillanatokról szól, ám vannak időszakok, amikor ennél jóval többet tartogat számunkra az élet, főleg a csillagjegyünket illetően.

Bejelentették a TV-ben Messi apjának halálát, azonnal kirúgták a csábító műsorvezetőt

Ő már a második áldozata a foci-vb-nek, kirúgták a saját hülyesége miatt.

Karácsony Gergely nevében vett át több százmillió kenőpénzt egy politikus a parkfenntartási vállalkozó szerint, de nem intézett neki semmit

Z. Zsolt parkfenntartási vállalkozó vallomásában részletezte, hogyan adott át éveken át százmilliókat egy politikusnak, amiért cserébe semmit sem kapott. A férfi szerint a politikus azzal is fenyegette, hogy ha nem f

Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz

Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és

Fontos bejelentést tett Ruszin-Szendi Romulusz hétfőn – visszatérhetnek a korábban eltávolított katonák

A „fiatalítás” program keretében korábban eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás már társadalmi egyeztetés alatt áll – erről írt közösségi oldalán Ruszin-Szendi Romulu

„A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről

Galgóczi szerint Sulyok és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is.

Megszólalt a rendőrség az ügyben: Ismeretlen alak dobálta a Dunába a frissen kihelyezett Pride-zászlókat

Vandalizmus rázta meg a fővárost, miután egy ismeretlen elkövető sorra tépte le és hajította a folyóba a budapesti Erzsébet-hídon kihelyezett szivárványos zászlókat. A rendőrség a Femcafe megkeresésére reagált

Egymás után állnak meg a vonalak

A győri fővonal hétvégi fennakadása után másik pályaszakaszonon is komoly problémák jelentkeztek.

Porig égett a magyar sikermárka gyártóüzeme: óriási a kár, senki sem tudja, mi lesz így velük

Súlyos tűzkár érte a magyar almaborgyártás egyik ismert szereplőjét.

Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget

Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatgyűjtésünk szerint a javaslat elsősorban a kormánypárto

Ha erről a számról kaptál SMS-t, nehogy megnyisd: lenullázhatják a számlád

Külföldi számról érkező SMS-sel riogatják a csalók a magyarokat egy fiktív közlekedési bírságra hivatkozva. Ha te is megkaptad, jól vigyázz, véletlenül se kattints a benne található linkekre, tipikus adathalász

blogmorzsák

A romantikus út, ami a válóperes bíróságra vezetett

A városi babona szerint a szerelmespároknak pont itt nem szabad sétálniuk, mert akkor nem fognak együtt maradni.

Elhaló mennydörgés

A vietnámi veterándrámák egyik elfeledett darabja.

0