Ezt olvasta már?


Döntetlent játszott a Pécs, Győrben nyert a Békéscsaba

Vasárnap kilenc meccset rendeztek meg az NB II 28. fordulójában. A DVTK drámai meccsen maradt alul a Békéscsaba ellen, a Szeged kétgólos hátrányból állt fel, míg a Vasas a Győrt verte. Cikkünkben összeszedtük az edzői értékeléseket.

 

Szentlőrinc-Tiszakécske 1-2

 

Marián Sluka: "Némi szerencse is kellett a Tiszakécske győzelméhez. Amire készültünk, az történt a pályán: szervezett, masszív ellenféllel találtuk magunkat szembe. A félidőben változtattunk a taktikán, ez bevált, megérdemelten egyenlítettünk. De ilyen a futball, a hosszabbításban mi kaptunk gólt."

 

Visinka Ede: "Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, időben vezetést szereztünk. Utána kiegyenlített játék folyt. A második félidőben benyomott bennünket a Szentlőrinc a kapunk elé és sikerült megszerezniük az egyenlítő gólt. Óriási dicséret illeti a fiúkat, hogy a mérkőzés végén még tudtak tempót váltani, szép támadásokat vezettünk, és az egyikből a győztes gólt is megszereztük. Rendkívül fontos győzelem volt és most nagyon boldogok vagyunk!"

 

 

Budaörs-Dorog 3-0

 

Toldi Gábor: "Rendkívül értékes három pontot szereztünk. Ami pedig még ennél is fontosabb, hogy a szerdai fiaskó után sikerült felállnunk a padlóról. Ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk, gratulálok a csapatomnak."

 

Fenyvesi László: "Gyenge teljesítményt nyújtottunk, ezúttal nem láttam azt a hozzáállást a srácokon, amit az előző mérkőzésen, így a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. A szünetben próbáltunk frissíteni és játékrendszert váltani, de ez nem hozta meg a várt eredményt."

 

Ajka-III. Kerület 1-1

 

Kis Károly: "Igazán nehéz mérkőzést játszottunk mozgékony, technikás ellenfelünkkel szemben. Rengeteg helyzetünk volt, már az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de az utolsó öt percben is megvolt rá az esélyünk, hogy megnyerjük a találkozót. A vendégek is győzhettek volna, rengeteg helyzetük volt, kontratámadásaikban benne volt a gól lehetősége."

 

Kemenes Szabolcs: "Négy-néggyel lettem volna elégedett a helyzetek alapján... Az első félidőben két óriási lehetőségünk volt, viszont a végén az ajkaiak dönthették volna el. A mérkőzés egészét tekintve örülök az egy pontnak."

 

Diósgyőr-Békéscsaba 3-4

 

Kondás Elemér: "Őrült mérkőzést játszottunk. Az ellenfelünk első támadásából gólt szerzett, utána mentünk, nyomtunk, de jött egy 11-es , máris 0-2. Majd egy szögletnél elaludtunk, 0-3, innen kellett visszajönni, amit meg is tett a csapat. Nagyon sajnálom, hogy a végén kaptunk még egy gólt. Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, de a harmadik gól után átálltunk kétékes játékra, Könyves Norbert kihúzódott balra, a jobb oldalon pedig Jurek Gábor támadott. Rengetegszer megbontottuk az ellenfelet, sokszor ott voltunk a kapujuk előtt, ez hozta meg az áttörést. Azt is el kell ismerni, hogy kockáztattunk, mindössze két középpályással játszottunk, akik közül Molnár Gábor támadott, Lucas játszotta be a középpályát. Ekkor sokkal határozottabban, agresszívabban játszottunk, mert korábban nem mi jöttünk ki győztesen az összecsapásokból, ennek köszönhetően jutott el az ellenfelünk olyan sokszor a kapunkig. A váltás után rengeteg helyzetet alakítottunk ki, ám vagy az ellenfél kapusa védett parádésan, vagy a megpattanó labda centikkel ment mellé, vagy a kipattanót lőttük centikkel mellé. A második félidő alapján meg kellett volna nyerni ezt a találkozót, és meg is érdemelte volna a csapat, hogy megnyerje ezt a találkozót. Rengeteget dolgoztak a játékosok, de megint úgy kezdtük a meccset, ahogy nem szabad."

 

Schindler Szabolcs: "Nehéz megszólalni egy ilyen mérkőzés után. Taktikailag nagyon jól felkészültünk, rengeteg kontrát tudtunk vezetni, amiből gólokat is szereztünk. Sajnos a második félidőben formációt váltottunk, mélyen védekeztünk, amivel felhoztuk a DVTK, akik ebben az időszakban nagyon jól játszottak. A mérkőzés összképét tekintve megérdemelten nyertünk, mert a lehetőségeinket maximálisan kihasználtuk. Persze nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, mert a DVTK is jól játszott. Egy hét alatt hat pontot szereztünk két olyan csapat ellen, akik erősebbek nálunk, ami nagyon fontos a jövőre nézve. Bebizonyítottuk, hogy a csapatban van tartás."

 

Csákvár-Nyíregyháza 2-3

 

Mónos Tamás: "Nem érdemeltünk vereséget, de megint kétgólos hátrányból kellett talpra állnunk. Ez rengeteg energiát emésztett fel, s nem vagyunk olyan jó csapat, hogy ezt elbírjuk."

 

Feczkó Tamás: "Nagyon jól kezdtünk, akár több góllal is vezethettünk volna. A szünet után elfogytunk a tengelyben, így mást kellett játszanunk, ám így is nyertünk."

 

 

Siófok-Pécs 0-0

 

Domján Attila: "Az első félidő küzdelmes volt, „kiölte" egymást a két csapat, nem nagyon alakult ki folyamatos játék. A második félidőben egyértelműen a pécsiek fölé kerekedtünk, újabb kapufát lőttünk, büntetőt is hagytunk ki. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk volna."

 

Vas László: "Ezt a mérkőzést egy roncsderbihez tudnám hasonlítani, tompán, enerváltan, sok technikai hibával játszottunk. A megszerzett egy pont nagyon értékes számunkra, a szívünk és a fejünk a helyén volt. Bízom benne, hogy kipihenik magukat a srácok és jövő héttől jobb teljesítményre leszünk képesek."

 

Kecskemét-Szolnok 0-0

 

Szabó István: "Látszott a Szolnok szándéka, amiért jöttek, azt el is vitték egy pont formájában. Az egész héthez gratulálnom kell így is a csapatomnak, mert látva a többi eredményt is az élbolyban, sok meglepetés született. Végig irányítottunk, sajnos a vártnál kevesebb helyzetet dolgoztunk, igaz, rengeteg pontrúgásunk és beadásunk volt, amiket a Szolnok jól hatástalanított viszont, így óriási fölényünk nem párosult góllal. Figyelembe kell venni, hogy ez volt a harmadik meccsünk a héten, csütörtök óta kevesebb is volt a pihenő, kicsit talán görcsösek is voltunk, hogy megfeleljünk közönségünknek is. Nem dőlünk viszont a kardunkba, mert összességében eredményes hetet zártunk. Jó úton járunk, tíz körrel a vég előtt 51 pontunk van, ami nagyszerű teljesítmény."

 

Romanek János: "A Kecskemét a bajnokság egyik meglepetés csapata, sok gyengéjük nincs. Szervezetten védekeznek, magasak és erősek, előre pedig megvannak a játékosaik, akik gyorsak és dönthetnek a kapu előtt. Őket próbáltuk kikapcsolni, ami valamennyire sikerült is, jobbára a pontrúgásokból veszélyeztettek. Ezeket jobbára hatástalanítottuk, de voltak meleg pillanatok a kapunk előtt. Ha előre bátrabbak vagyunk, akár nagyobb meglepetés is lehetett volna ebből. Pontosan érkeztünk, pontosan is távoztunk szerencsére. Ilyen mentalitással reményeim szerint kiharcoljuk a bennmaradást."

 

Soroksár-Szeged 2-2

 

Lipcsei Péter: "Sajnos több játékosom kiesett a mérkőzés előtt, így eleve kevesen voltunk, szinte az egész védelmet át kellett formálnom. Ennek ellenére az első félidőben parádésan játszott a csapat. Maximálisan elégedett vagyok a játékosaimmal, le a kalappal előttük. Jó csapat ellen játszottunk és szereztünk pontot."

 

Dragan Vukmir: "Az első félidőben jól kezdtünk, de utána nagy hibákat követtünk el, ezeket ki is használták a hazaiak. A másodikban már sokkal jobban futballoztunk, megvoltak a helyzeteink is, az egyenlítés után pedig nyernünk kellett volna."

 

Vasas-Győr 2-0

 

Kuttor Attila: "Jó futballt mutattunk be. Az első félidő elején volt egy-két apróság, amit helyre kellett tenni. Ezután működött a játékunk sok helyzettel, így a mérkőzést megérdemelten nyertük meg, nagyon örülünk neki. Mindkét félidőben komoly nyomást helyeztünk az ellenfélre. Voltak olyan periódusok, amikor a Győr ki tudott jönni a szorításból, így talán még nagyobb értéke van a mai győzelemnek - főleg, hogy az első félidőben több helyzetet is elpuskáztunk."

 

Klausz László: "Kicsit hasonló érzésem van, mint a Diósgyőr elleni mérkőzés után, hiszen ezúttal is kezdődhetett volna úgy a meccs, hogy 1-0-ra vezetünk, akkor egy tizenegyes maradt el, most azonban csak magunkat okolhatjuk, mert egy nagy helyzetünk maradt ki. Nyilván más lett volna, ha az bemegy, de utána nagy fölényben játszott a Vasas, mi pedig szervezetten védekeztünk. Az ezekből való átmeneteknél kellett volna jobban koncentrálnunk. Sajnálom, hogy egy pontrúgásból gólt kaptunk, ha az nincs, akkor talán nagyobb elánnal tudtunk volna a mérkőzés vége felé is játszani. Ettől függetlenül le a kalappal a játékosok előtt, úgy gondolom, hogy mindenki bele tette a maximális munkát, sok fiatallal a csapatban. Azért, ha megnézzük a Vasas cserepadját, még egy hasonlóan erős sort fel tudnának állítani. Természetesen az eredménnyel nem, de a csapattal meg voltam elégedve."







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Dögös bikinis fotókon mutatta meg magát Grace Kelly unokája: szerelmével romantikázott

A néhai Grace Kelly 27 esztendős unokája, Camille nemrég egy álomba illő nyaralásról jelentkezett be, követőit pedig néhány...

Letiltották a műsorvezetőt, aki szerint a belga sztárnak nem lett volna szabad vb-meccset kihagynia a gyereke születése miatt

A L’Equipe július 3-ig nem engedi adásba France Pierront, aki élesen bírálta Jérémy Dokut. A belga játékos a szövetség engedélyével...

Turbós Testarossát és más őrült autókat foglaltak le

Meredek autókat foglaltak le a hatóságok, amik egy kábítószeres bűnügyhöz kapcsolhatók.

Elhunyt Nyakó Júlia, Aesa-díjas színésznő

Váratlanul elhunyt Nyakó Júlia színésznő.

Gálik Zoltán a 10 éves brexitről: több olyan megállapodás jött létre, ami korábban nem fért volna bele az Egyesült Királyság számára

Tíz évvel a brexit-népszavazás után is megoszlanak a vélemények az Egyesült Királyság uniós kilépésének hatásairól. Az...

Lecsapott a jegybank: ennyibe kerül a Molnak, hogy napokig nem adott hírt a Barátság vezeték leállásáról

Ismétlődő szabályszegésről van szó: korábban is marasztalták el a Molt a rendkívüli tájékoztatásra vonatkozó kötelezettség...

Koponyákat, végtagokat és preparált emberi arcbőrt foglaltak le egy budapesti férfinél

Testrészeket gyűjtögetett a beteghordozóként dolgozó férfi, aki elhagyatott temetőkben is ásott ki holttesteket.

Későn szólt a Barátság leállásáról, megbüntette a Mol-t a jegybank

A jegybank a rendkívüli tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt 43 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a Mol-ra. Az...

Eddig bírná bevétel nélkül a magyarok többsége

Míg tavaly a lakosság 42 százaléka legfeljebb egy hónapig tudott volna megélni a megtakarításaiból jövedelem nélkül, idén ez az arány...

Testrészekből készített ételt és evett is belőlük egy egy budapesti beteghordó

Egy preparált emberi arc, egy teljes lábszár, valamint egy befőttesüvegben tartott szív is előkerült a nála tartott házkutatás során.

0

Sport

Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát

Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...

140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik

A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.

Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise

A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.

Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.

120 millió eurós csúcsigazolással sokkolná a piacot a Bayern München

Vincnet Kompany a Bundesliga egyik legjobb középpályását akarja.

Gyermeke születik: Hazautazott a vb-ről a belga válogatott kulcsembere

Családi okok miatt elhagyta a belga válogatottat a Manchester City sztárja.

Julián Álvarez hivatalos közleményben jelenti be, melyik csapatba akar igazolni

Minden eszközt megragad az Atlético Madrid világsztárja.

0
0

Bulvár

Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz

Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és

„A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről

Galgóczi szerint Sulyok és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is.

Fontos bejelentést tett Ruszin-Szendi Romulusz hétfőn – visszatérhetnek a korábban eltávolított katonák

A „fiatalítás” program keretében korábban eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás már társadalmi egyeztetés alatt áll – erről írt közösségi oldalán Ruszin-Szendi Romulu

Egymás után állnak meg a vonalak

A győri fővonal hétvégi fennakadása után másik pályaszakaszonon is komoly problémák jelentkeztek.

Porig égett a magyar sikermárka gyártóüzeme: óriási a kár, senki sem tudja, mi lesz így velük

Súlyos tűzkár érte a magyar almaborgyártás egyik ismert szereplőjét.

Lemond és távozik egy fideszes politikus

De állítása szerint nem az elszámoltatás miatt.

Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget

Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatgyűjtésünk szerint a javaslat elsősorban a kormánypárto

Ha erről a számról kaptál SMS-t, nehogy megnyisd: lenullázhatják a számlád

Külföldi számról érkező SMS-sel riogatják a csalók a magyarokat egy fiktív közlekedési bírságra hivatkozva. Ha te is megkaptad, jól vigyázz, véletlenül se kattints a benne található linkekre, tipikus adathalász

64 évesen meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője

A gyászhírt a Stúdió K Színház közölte, amelynek Nyakó Júlia 1997 óta volt oszlopos tagja. Pályafutása során játszott az Aranyélet és a Drága örökösök című sorozatokban is.

Melltartó nélkül vonult végig Monacón Mia Khalifa, mindenki őt nézte

A figyelem középpontjába került az egykori felnőtt filmes.

Megvan, melyik a legolcsóbb és legdrágább bank

A számlacsomagok átlagos éves díja alapján derül ki az MNB tanulmányából, hogy melyik banknál milyen költségű a bankolás.

blogmorzsák

A romantikus út, ami a válóperes bíróságra vezetett

A városi babona szerint a szerelmespároknak pont itt nem szabad sétálniuk, mert akkor nem fognak együtt maradni.

Elhaló mennydörgés

A vietnámi veterándrámák egyik elfeledett darabja.

0