Ezt olvasta már?


Férfi kézilabda NB I - A Veszprém nyerte a bajnoki címet

Ilic Zoran, a Veszprém magyar válogatott jobbátlövője szerint jobban akarták a bajnoki címet, mint a Szeged, ez is hozzájárult, hogy négy év után ismét a bakonyiak lettek a szezon legjobbjai a férfi kézilabda NB I-ben.

"A pénteki vesztes meccsből nagyon sokat tanultunk. Hétfőn megmutattuk, hogy jobban akarunk, és ma is megmutattuk, hogy mi akarjuk jobban a bajnoki címet" - nyilatkozta az MTI-nek a lefújás és az ünneplés után, pénteken késő este Ilic Zoran.

A finálé első és második meccsén hazai siker született: múlt pénteken a Szeged 31-25-re, hétfőn a Veszprém 34-27-re nyert. A harmadik, utolsó találkozón a dunántúliak pénteken 31-27-re győztek, így az ő 2-1-es sikerükkel zárult a párharc.

"Voltak nehéz időszakok a meccsen, de ezeket meg tudtuk oldani. Vladimir Cupara védéseinek és a jó védekezésnek köszönhetően megfordítottuk a mérkőzést. Nagyon jó érzés magyar bajnokként távozni" - fogalmazott Ilic.

Hozzátette, szerinte a második félidőben a Szeged némileg elfáradt, apró hibákat követett el, és ezeket is ki tudták használni. Bodó Richárd például lövéseket rontott, ezekből könnyű gólokat lőttek a vendégek, ez fordította át a meccset.

A házigazdák a második félidő elején már négy góllal vezettek, 15 perccel később viszont már a vendégek voltak négytalálatos előnyben.

Ilicnek a döntő első meccsén kapura lövése sem volt, a második találkozón viszont abszolút nyerőembernek bizonyult, hiszen mind a hét kísérlete eredményes volt, a harmadik mérkőzésen pedig egyszer talált be. Mint elmondta, nagyon sokat dolgozott azon, hogy ilyen szintre felépítse magát. Plusz erőt és önbizalmat adott neki, hogy José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány megbízott benne, kivitte a januári világbajnokságra, és a fontos összecsapásokon is játékperceket kapott.

A klubcsapatában az egyiptomi Omar Jahja súlyos térdsérülése miatt hónapokig nem volt rajta kívül másik jobbátlövő, hiszen a francia Nedim Remili későn érkezett, és a Bajnokok Ligája-csoportmeccseken nem játszhatott.

"Ezt próbáltam kihasználni és felépíteni magamat, ennek köszönhetően a vezetőedzőnk megbízott bennem, ezért kaptam ennyi játéklehetőséget a döntőben" - magyarázta a 21 éves, 13-szoros válogatott Ilic.

Februárban derült ki, hogy a jobbátlövő távozik Veszprémből és a német élvonalbeli HSV Hamburg csapatához igazol. A bajnoki cím megnyerése után elmondta, egy picit sajnálja, de érzése szerint jó úton halad, és még többet kell fejlődnie.

"Jövőre nem kapnék ennyi játékpercet, ezért a karrierem szempontjából muszáj volt úgy döntenem, hogy elmegyek egy jó csapatba, ahol biztos játékperceket kapok. Hamburg ilyen szempontból megfelelő lesz. Nagyon várom, szerintem ott minden meccs ilyen lesz, és biztosan sokat fogok fejlődni" - nyilatkozta.

A szegedi Bodó Richárd emlékeztetett a hétfői mérkőzés utáni nyilatkozatára, amelyben elmondta, hogy harminc, negyven vagy ötven perc nem lesz elég pénteken, mert a Veszprém ellen csak folyamatos jó játékkal lehet nyerni, ennek ellenére megint volt egy holtpontjuk.

"Mindegy, hogy ki hibázott, hogy támadásban vagy védekezésben rontottunk. A Veszprém kihasználta, és ennek köszönhetően nyerni tudott. Nagyon rosszul kezdtünk, utána szinte sort cseréltünk, vissza tudtunk jönni, majd jött a második félidő eleje. Néggyel is vezettünk, aztán jöttek a hibák, amitől a Veszprém lendületbe került" - magyarázta az MTI-nek adott nyilatkozatában a válogatott balátlövő.

Hozzátette, a második felvonásban próbálkoztak a létszámfölényes támadójátékkal, de talán hamarabb kellett volna hozzányúlni, másrészt egy-két eladott labda miatt nem jártak sikerrel.

Bánhidi Bence szerint ezúttal egyik csapat sem produkált újdonságokat, bár mindkét részről voltak apróságok. Hozzátette, ameddig négy góllal vezettek, jól működött minden, a kezükben volt a mérkőzés, de belevitték magukat butaságokba, kidobálták a labdát a lelátóra, belehergelték magukat abba, hogy hirtelen legyen öt-hat találat a különbség, de ez nem jött össze.

"Amikor a Veszprém átvette a vezetést, egy kicsit összeomlottunk fejben, nem úgy jöttek a lövések, belehibáztunk, futottunk az eredmény után és ez nagyon sokat kivett belőlünk" - vélekedett a válogatott beálló.

MTI







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Dögös bikinis fotókon mutatta meg magát Grace Kelly unokája: szerelmével romantikázott

A néhai Grace Kelly 27 esztendős unokája, Camille nemrég egy álomba illő nyaralásról jelentkezett be, követőit pedig néhány...

Letiltották a műsorvezetőt, aki szerint a belga sztárnak nem lett volna szabad vb-meccset kihagynia a gyereke születése miatt

A L’Equipe július 3-ig nem engedi adásba France Pierront, aki élesen bírálta Jérémy Dokut. A belga játékos a szövetség engedélyével...

Turbós Testarossát és más őrült autókat foglaltak le

Meredek autókat foglaltak le a hatóságok, amik egy kábítószeres bűnügyhöz kapcsolhatók.

Elhunyt Nyakó Júlia, Aesa-díjas színésznő

Váratlanul elhunyt Nyakó Júlia színésznő.

Gálik Zoltán a 10 éves brexitről: több olyan megállapodás jött létre, ami korábban nem fért volna bele az Egyesült Királyság számára

Tíz évvel a brexit-népszavazás után is megoszlanak a vélemények az Egyesült Királyság uniós kilépésének hatásairól. Az...

Lecsapott a jegybank: ennyibe kerül a Molnak, hogy napokig nem adott hírt a Barátság vezeték leállásáról

Ismétlődő szabályszegésről van szó: korábban is marasztalták el a Molt a rendkívüli tájékoztatásra vonatkozó kötelezettség...

Koponyákat, végtagokat és preparált emberi arcbőrt foglaltak le egy budapesti férfinél

Testrészeket gyűjtögetett a beteghordozóként dolgozó férfi, aki elhagyatott temetőkben is ásott ki holttesteket.

Későn szólt a Barátság leállásáról, megbüntette a Mol-t a jegybank

A jegybank a rendkívüli tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt 43 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a Mol-ra. Az...

Eddig bírná bevétel nélkül a magyarok többsége

Míg tavaly a lakosság 42 százaléka legfeljebb egy hónapig tudott volna megélni a megtakarításaiból jövedelem nélkül, idén ez az arány...

Testrészekből készített ételt és evett is belőlük egy egy budapesti beteghordó

Egy preparált emberi arc, egy teljes lábszár, valamint egy befőttesüvegben tartott szív is előkerült a nála tartott házkutatás során.

0

Sport

Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát

Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...

140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik

A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.

Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise

A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.

Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.

120 millió eurós csúcsigazolással sokkolná a piacot a Bayern München

Vincnet Kompany a Bundesliga egyik legjobb középpályását akarja.

Gyermeke születik: Hazautazott a vb-ről a belga válogatott kulcsembere

Családi okok miatt elhagyta a belga válogatottat a Manchester City sztárja.

Julián Álvarez hivatalos közleményben jelenti be, melyik csapatba akar igazolni

Minden eszközt megragad az Atlético Madrid világsztárja.

0
0

Bulvár

Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz

Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és

„A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről

Galgóczi szerint Sulyok és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is.

Fontos bejelentést tett Ruszin-Szendi Romulusz hétfőn – visszatérhetnek a korábban eltávolított katonák

A „fiatalítás” program keretében korábban eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás már társadalmi egyeztetés alatt áll – erről írt közösségi oldalán Ruszin-Szendi Romulu

Egymás után állnak meg a vonalak

A győri fővonal hétvégi fennakadása után másik pályaszakaszonon is komoly problémák jelentkeztek.

Porig égett a magyar sikermárka gyártóüzeme: óriási a kár, senki sem tudja, mi lesz így velük

Súlyos tűzkár érte a magyar almaborgyártás egyik ismert szereplőjét.

Lemond és távozik egy fideszes politikus

De állítása szerint nem az elszámoltatás miatt.

Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget

Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatgyűjtésünk szerint a javaslat elsősorban a kormánypárto

Ha erről a számról kaptál SMS-t, nehogy megnyisd: lenullázhatják a számlád

Külföldi számról érkező SMS-sel riogatják a csalók a magyarokat egy fiktív közlekedési bírságra hivatkozva. Ha te is megkaptad, jól vigyázz, véletlenül se kattints a benne található linkekre, tipikus adathalász

64 évesen meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője

A gyászhírt a Stúdió K Színház közölte, amelynek Nyakó Júlia 1997 óta volt oszlopos tagja. Pályafutása során játszott az Aranyélet és a Drága örökösök című sorozatokban is.

Melltartó nélkül vonult végig Monacón Mia Khalifa, mindenki őt nézte

A figyelem középpontjába került az egykori felnőtt filmes.

Megvan, melyik a legolcsóbb és legdrágább bank

A számlacsomagok átlagos éves díja alapján derül ki az MNB tanulmányából, hogy melyik banknál milyen költségű a bankolás.

blogmorzsák

A romantikus út, ami a válóperes bíróságra vezetett

A városi babona szerint a szerelmespároknak pont itt nem szabad sétálniuk, mert akkor nem fognak együtt maradni.

Elhaló mennydörgés

A vietnámi veterándrámák egyik elfeledett darabja.

0