Ezt olvasta már?


Hamarosan alkotmányos joggá válhat a készpénzhasználat

Megszavazták a készpénzhasználat alkotmányos védelmét az Országgyűlés Igazságügyi Bizottságában -számol be Novák Előd közleményében.

 

“Megszavazták a Mi Hazánk Alaptörvény-módosító javaslatának tárgysorozatba-vételét a készpénzhasználat alkotmányos védelméről ma az Országgyűlés Igazságügyi Bizottságában, de a plenáris ülésen való támogatása csak a választások után derül ki” – figyelmeztet a képviselő.

“Tavaly az országgyűlési választási rendszer arányosabbá tételéről szóló határozati javaslatunkat is csak bizottsági szinten támogatták, a zárószavazáson nem, így a készpénzvédelem is bizonytalan még, de a a Mi Hazánk sikernek tekinti különösen a februári bizottsági leszavazás utáni mostani kormánypárti meghátrálást” – egészíti ki.

A Mi Hazánk álláspontja

„Valóban cél és szándék a készpénzforgalom visszaszorítása” – e szavakkal ismerte be Tállai András pénzügyminisztériumi államtitkár a kormány szándékait frakcióvezetőnk egyik tavalyi felszólalására válaszul. A Mi Hazánk Mozgalom viszont azt szeretné, hogy Szlovákia és Ausztria példáját követve a készpénzhasználat legyen alkotmányos jog!

Mivel sajnos ebben az ügyben is tiltja az Alaptörvény a népszavazás tartását, petícióval kívántunk nyomást gyakorolni a kormányzatra, aláírásgyűjtést indítottunk és folytatunk a zárószavazásig a mihazank.hu/keszpenz oldalon online és országszerte a Mi Hazánk Mozgalom standjainál is, hogy az emberek adózott pénze felett ne vegye át a rendelkezést a kormány.

Alapvető szabadságjognak tekintjük a készpénzes fizetést, és bár támogatjuk a digitális fizetési lehetőségeket, de csak mint opciót.”

-fejti ki a nemzeti radikális párt alelnöke álláspontjukat a készpénzhasználatról.

A készpénzmentesség veszélyei és az Új Világrend

Novák kifejti aggályait is, mivel sok befolyásos szervezet erőlteti a készpénz betiltását, de ez nagyban sértené az emberek szabadságjogait. A következőképp fogalmaz:

“A készpénz már többször felmerült betiltásával újabb “összeesküvés-elmélet” válhat valóra, jelenleg Kína, az USA és az Európai Központi Bank foglalkozik leginkább az új világrendnek ezzel a fejlesztésével, a digitális pénzzel. A Covid-diktatúra alatt már tettek lépéseket a totális megfigyelés felé, most pedig a még szabadságjognak tekinthető készpénzhasználat betiltásával egy gombnyomással el is vehetnék a pénzét bárkinek.

Kínában rendszeresen fagyasztják be az állam ellenségeinek minősített személyek bankszámláit, sőt Kanadában is 2022 elején zárolt a kormány – bírósági végzés nélkül – több száz olyan bankszámlát, amit a Covid-diktatúra elleni kamionos tüntetések szervezőihez tudtak kapcsolni.

Egyes helyeken olyan súlyosan elterjedt a digitális fizetési mód kizárólagossága, hogy a bankkártya nélküli ember már szinte nem tekinthető a társadalom teljes jogú tagjának. Már csak néhány lépésre vagyunk attól, hogy pl. a kijárási korlátozást ötvözzék a lakóhely néhány km-es körzetén túl való fizetési tilalommal, vagy hogy ne vásárolhassunk akárhova vonatjegyet. Mindezek a veszélyek a készpénz megvédése esetén nem állnak fent.”

“A korrupció visszaszorítása álságos érv, hiszen a készpénz eltörlése legfeljebb a kis- és középvállalkozókat sújtaná, az igazán komoly visszaélések nem forintban, hanem dollárban vagy euróban folyhatnának ezután is, a politikusbűnözők legnagyobb örömére, offshore cégeken keresztül szintén, ahogy a törvényesített formájú gazdasági bűnözésnek is számtalan formáját látjuk, közbeszerzési eljárások keretében is.

Az EU-ban rekordnak számító magyar inflációs mutatók miatt sajnos egyre indokoltabb a havi 150 ezer forintos ingyenes készpénzfelvétel összegének megemelése is, a Mi Hazánk az átlagjövedelem készpénzben való banki kivételét ingyenes fogyasztói jogként deklarálná” – zárja le okfejtését Novák Előd.







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Tízezrével bocsátják el dolgozóikat a nagy AI-cégek, most épp az Oracle

A mesterséges intelligencia élharcosai saját munkásaiktól veszik el a munkát.

Sok autós nem tudja, mi az a 0,2-es szabály

Az irányelv egész évben alkalmazható, de a mostanában tomboló nagy nyári hőségben különösen érdemes figyelmet szentelni ennek.

Egy évtizede tízmilliárdokból épült, máig használhatatlan a kamionok súlymérőrendszere

Iszonyú sok közpénz ment el a TSM-rendszerre, aminek fenntartása is gigantikus összeg. Egyetlen bökkenő van: nem használható arra, amire...

Medúzacsípéstől a szennyezett ivóvízig: nyaralás alatt ezekre figyelj

Nemcsak a napégés, hanem a medúzacsípés, a szennyezett ívóvíz és az egzotikus országok fertőzései is gyorsan tönkretehetik a...

Hiába pótolnák a vizet, önmagában ez már nem menti meg a bajba jutott Velencei-tavat

A Velencei-tó vízszintje történelmi mélypontra süllyedt, de a probléma túlmutat a vízhiányon. Dr. Boromisza Zsombor, a MATE Tájvédelmi...

Till Attila középső fia 25 éves lett: Simon közös fotón két testvérével

Till Attiláról és fiairól több közös fotó is felkerült az Instagramra.

Mindenki szép, de senki sem valódi? – Így intettem búcsút a tökéletességet hajhászó posztoknak

A közösségi média világa gyakran torzítja a valóságot, ami önbizalomhiányhoz és elégedetlenséghez vezethet. Ismerd meg, hogyan...

Lemond és távozik egy fideszes politikus

De állítása szerint nem az elszámoltatás miatt.

Védett üzemanyagár, uniós pénzek, médiatörvény – ezekről dönt a parlament kedden

A védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényjavaslatról dönthet az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második...

Földre rogyva bömbölt a gyerek a közösségi média betiltásának hírét hallva

Egy tizenegy éves brit kislány érzelmi kitörése váltott ki széles körű figyelmet és vitát, miután az édesanyja, Hayley Parry videóra...

Reagált a Sándor-palota a Sulyok Tamás leváltását célzó kezdeményezésre

Megszólalt a Sándor-palota azt követően, hogy Magyar Péter hétfőn a parlamentben bejelentette: kezdeményezik a jelenlegi köztársasági...

Új és döbbenetes hírek érkeztek Kis Grófóról – Nagyon komoly bevételkiesés várhat a zenészre emiatt, de szerencsére azt mondja, hogy „annyira, azért nem kell aggódni érte”

Egészségi problémái miatt az összes nyári fellépését lemondta Kis Grófo. A döntés ugyan orvosai tanácsára született, de a mulatós...

0

Sport

José Mourinho közbelépett, mégsem távozik a Real Madrid klasszisa

Ad neki egy esélyt a portugál vezetőedző.

Mbappéékat az özönvíz sem tudta megállítani, a franciák embertelen körülmények között is behúzták a győzelmet

Szűk 40 percnyi futball után leszakadt az ég Philadelphiában, két órát állt a játék, de a Real klasszisát ez sem zökkentette ki.

Bejelentették a TV-ben Messi apjának halálát, azonnal kirúgták a csábító műsorvezetőt

Ő már a második áldozata a foci-vb-nek, kirúgták a saját hülyesége miatt.

Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát

Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...

140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik

A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.

A belga sztárfocista ellen intézett kemény kirohanása után felfüggesztették a műsorvezetőnőt

A bocsánatkérés sem mentette meg őt a drasztikus lépéstől.

Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise

A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.

Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.

0
0

Bulvár

3 csillagjegy, akinek 180 fokos fordulatot vehet az élete 2026 nyarán

A nyár sokak számára az utazásról, a feltöltődésről és a könnyed pillanatokról szól, ám vannak időszakok, amikor ennél jóval többet tartogat számunkra az élet, főleg a csillagjegyünket illetően.

Bejelentették a TV-ben Messi apjának halálát, azonnal kirúgták a csábító műsorvezetőt

Ő már a második áldozata a foci-vb-nek, kirúgták a saját hülyesége miatt.

Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz

Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és

Karácsony Gergely nevében vett át több százmillió kenőpénzt egy politikus a parkfenntartási vállalkozó szerint, de nem intézett neki semmit

Z. Zsolt parkfenntartási vállalkozó vallomásában részletezte, hogyan adott át éveken át százmilliókat egy politikusnak, amiért cserébe semmit sem kapott. A férfi szerint a politikus azzal is fenyegette, hogy ha nem f

Fontos bejelentést tett Ruszin-Szendi Romulusz hétfőn – visszatérhetnek a korábban eltávolított katonák

A „fiatalítás” program keretében korábban eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás már társadalmi egyeztetés alatt áll – erről írt közösségi oldalán Ruszin-Szendi Romulu

Megszólalt a rendőrség az ügyben: Ismeretlen alak dobálta a Dunába a frissen kihelyezett Pride-zászlókat

Vandalizmus rázta meg a fővárost, miután egy ismeretlen elkövető sorra tépte le és hajította a folyóba a budapesti Erzsébet-hídon kihelyezett szivárványos zászlókat. A rendőrség a Femcafe megkeresésére reagált

Egymás után állnak meg a vonalak

A győri fővonal hétvégi fennakadása után másik pályaszakaszonon is komoly problémák jelentkeztek.

„A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről

Galgóczi szerint Sulyok és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is.

Porig égett a magyar sikermárka gyártóüzeme: óriási a kár, senki sem tudja, mi lesz így velük

Súlyos tűzkár érte a magyar almaborgyártás egyik ismert szereplőjét.

Ha erről a számról kaptál SMS-t, nehogy megnyisd: lenullázhatják a számlád

Külföldi számról érkező SMS-sel riogatják a csalók a magyarokat egy fiktív közlekedési bírságra hivatkozva. Ha te is megkaptad, jól vigyázz, véletlenül se kattints a benne található linkekre, tipikus adathalász

Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget

Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatgyűjtésünk szerint a javaslat elsősorban a kormánypárto

0