Hertha: Rajtam nemigen találnak fogást, mert... – Dárdai
Türelmesnek kell lenni, állítja Dárdai Pál, a Bundesligában szereplő Hertha BSC magyar vezetőedzője, aki bízik abban, hogy a kulcsjátékosok formája javul, és az Ingolstadt ellen ismét a győzni tudó csapatát látja a pályán. (Pécsi Napilap)
– Valóban csak három ponttal számolt az első három „tavaszi” fordulóra?
– Legrosszabb esetben – pontosított a Nemzeti Sportnak nyilatkozva Dárdai Pál, a 2017-es esztendőt két vereséggel indító Hertha BSC vezetőedzője csapata hétfő délelőtti edzése után a Hanns-Braun-Strassén található edzőközpontban. – Ha szombaton legyőzzük az Ingolstadtot, nincs baj, a minimális célkitűzést teljesítjük. Ha nem nyerünk, akkor felvetődhet, hogy valami nem úgy működik, ahogy szeretnénk. Mindamellett nem érzem, hogy válságban lennénk. Tudom, hogy ilyenkor némelyek előszeretettel beszélnek krízisről – én nem tartozom közéjük. Ha higgadtak maradunk, és tisztességgel tesszük a dolgunkat, ahogyan eddig, nem lesz baj a hétvégén.
– Valamiért mégis döcög a szekér.
– Sajnos hadilábon állunk a góllövéssel, akiknek feladatuk lenne, hogy pontokat érő gólokkal segítsék a csapatot, kisebb gödörben vannak. Meg kell várnunk, hogy kimásszanak belőle. Ehhez azonban türelem kell. A csatárok lelkivilága más, mint a védőké és a középpályásoké, ami pillanatnyilag nem megy náluk, nem szabad erőltetni. Elismerem, a helyzetünk nem egyszerű, Kalou és Ibisevic sincs jó passzban, Darida, aki szintén belökhetné azt a bizonyos szekeret, még nem nyerte vissza a csúcsformáját az őszi sérülése után. Ehhez jön még, hogy a szélsőjátékunk is gyengécske, Esswein és Haragucsi sem ontja a gólpasszokat, márpedig gólpasszok nélkül nehéz gólt lőni… Szóval nem nézünk ki túl jól, de legalább türelmesek vagyunk.
– Csakugyan nem bosszankodik amiatt, hogy még nem szereztek pontot ebben az évben?
– Elhiheti nekem, a hat pontnak jobban örülnék, mint a nullának, ám egy futballcsapat életében előfordul, hogy egymás után elveszít két meccset. Vessünk csak egy pillantást a tabellára! Harminc pont szerepel a Hertha neve mellett. Szerintem ez nem rossz, sőt! Viszont itt, Németországban imádnak a negatívumokon csámcsogni, ha egy csapat két vereséget szenved, már problémákról cikkeznek. Más kérdés, hogy rajtam nemigen találnak fogást, mert előre bemondom, mi történik. Napról napra látom a csapatomat, ennélfogva tisztában vagyok azzal, mit várhatok el tőle. Ezért is van az, hogy amíg lehet, tartom a hátam miatta.
– Önfeláldozó…
– Nem vagyok az. Realista annál inkább. Mindig igyekeztem két lábbal a földön járni, mostanság sincs ez másként. Ezért sem dőlök a kardomba a két vereség után. Szívesen megmutatom önnek azt a rangsort, amelyen a Hertha hátulról a negyedik helyen szerénykedik. Ezt a listát a Bundesliga-klubok költségvetése alapján állították össze… Ehhez képest az őszi szezont a harmadik helyen zártuk, és most is csupán kétpontnyira vagyunk a dobogótól. Nem gondolom, hogy lenne okunk szégyenkezni. Egyebek mellett azért sem, mert Leverkusenben téves játékvezetői ítéletek vezettek a vereségünkhöz, ami pedig a freiburgi mérkőzést illeti, az egy tipikus „ikszes” csata volt, csakhogy a semmiből kaptunk két gólt. Az ellenfél előrevágta a labdát, ide-oda pattogott, aztán egyszer csak a kapunkban volt… Az egyéni hibáink előzték meg a freiburgi gólokat. Tudomásul kell vennünk, hogy azok a futballistáink, akik a javunkra dönthetnék el ezeket a meccseket, egyelőre nincsenek topon.
– Tehet valamit az ügy érdekében?
– Sok mindent nem. Meghajtani ezen a héten sem tudom a fiúkat, mert szanaszéjjel vagyunk. Kalou épphogy beesett az Afrika-kupáról, a már a Freiburg ellen is betegen pályára lépő Ibisevic lázas, Darida kapott egy elefántpuszit, és ha ez nem lenne elég, többen is benyeltek egy vírust. Eljutottunk odáig, hogy az orvosunknak több dolga van, mint nekem…
– Egyiküket sem irigylem.
– Ó, nem kell berezelni! Amikor nekivágtunk a bajnokságnak, negyvenöt pontot terveztünk erre az idényre, a télen kicsit feljebb raktuk a lécet, a magam részéről továbbra is bízom abban, hogy nem verjük le. Kimondtuk, hogy a hatodik helyre pályázunk – nos, éppen ott állunk. Ha azt nézem, hogy sokan a kiesőjelöltek közé soroltak minket a rajt előtt, ez nem rossz, ugye?
– Ha egyet kívánhatna, mi lenne az?
– Hogy Mitch Weiser mihamarabb épüljön fel. Afelől sosem volt kétségem, hogy remek labdarúgó, de nem hittem volna, hogy ennyire megérezzük a hiányát. Mára kiderült, ő az egyetlen játékosunk, aki egy az egyben bárkit bármikor képes megverni. A sebessége megüti a nemzetközi szintet, megkapja a labdát, elmegy a szélen, bead – ráadásul jól ad be. Amit ő tud a futballból, kevesen tudják. Fájdalom, három-négy hetet még várnunk kell a visszatéréséig.
– Kedd éjfélig még nyitva van az átigazolási piac. Nem kellene körbenézniük?
– Egyfelől már azt is erősítésként fognám fel, ha a keret összes tagja egészséges lenne. Másfelől nyolc-tízmillió eurónál kezdődik egy minőségi játékos ára, nekünk viszont nincs annyink. Tudtuk előre, hogy mire van keret és mire nincs. Vásárolni speciel nincs.
– Az Ingolstadtot így is, úgy is meg kell verni, nemde?
– Muszáj. Szervezett brigád, nehéz feltörni a védelmét, ám amióta én vagyok a Hertha edzője, háromból háromszor sikerült. Most sem lesz könnyű, de meg kell oldanunk valahogy. A teljesítőképességünk határát súroljuk, az ősszel szépen felfújt lufi az elmúlt hetekben kicsit leeresztett, de a szombati mérkőzés előtt veszünk egy mély levegőt, és megint fújunk bele egy nagyot.
Forrás: nso.hu
hírek innen, onnan
Politico: Százmillió forintnyi pénzt költött el szabálytalanul fél év alatt a részben fideszes alapítású EP-frakció
A Patrióták Európáért csoportnál a cikk nem említett a magyar tagpártokhoz köthető szabálytalanságokat, főleg francia szervezeteket...
Elfogadta a parlament a médiatörvényt, amivel felszámolják a jelenlegi közmédiát
Kitakarítják a kuratóriumokat, kettészedik az MTVA-t, lesz újra önálló nemzeti hírügynökség. A közmédia függetlenségét és...
Betiltották a gigaplakátokat, a gyűlöletkeltő reklámokat és a kampányidőszakon kívüli politikai hirdetéseket
Mégsem sajátítja ki az állam a Diószegi Sámuel utcai bérházakat, december végéig marad a közbeszerzési szaktanácsadói rendszer –...
Szavaz a parlament
A vizsgálóbizottságokról és a gyűlöletkeltő plakátokról már voksoltak.
Gyászol Orosz Barbara: szívszorító szavakkal búcsúzott imádott nagymamájától
Orosz Barbara a közösségi oldalán jelentette be, hogy elhunyt a nagymamája, akit a családban Mamcsikának szólítottak. A gyászhír nem...
Egyetlen ruhadarab miatt bukott le a hónapokig titkolózó RTL-es a stúdióban, most élő adásban búcsúzott
Az RTL Híradó műsorvezetőjének, Major Eszternek a titkát kollégája, Rábai Balázs fedte fel. A férfi egy közös adás után kérdezett...
G7: A NER-közeli cégek járhatnak jól az óriásplakátok budapesti betiltásával
A jelenlegi reklámfelületek többsége eltűnhet, miközben a megmaradó reklámhelyekkel rendelkező, részben NER‑közeli cégek pozíciója...
Messi hiába minden idők egyik, ha nem a legjobb játékosa, a tizenegyeseket nem lövi igazán jól
Az Ausztria ellen kihagyott büntetője újra rámutatott egy érdekes ellentmondására: miközben Messi szinte mindenben korszakos játékos,...
Átigazolási szuperbomba, Luis Enrique, a PSG és a Liverpool is harcba száll a világ futballjának új csodagyerekéért, 100 millió euró sem lesz elég
! A mindössze 19 éves Yan Diomandé iránt Luis Enrique PSG-je és a Liverpool is komoly érdeklődést mutat, miközben az RB Leipzig még egy...
Orbán családjáig is elérhet a Tisza elszámoltatása – mondta a 24.hu-nak a San Diego-i egyetem korrupciókutatója
Az Orbán-rendszer dinasztiái foglyul ejtették az államot, a Tiszának pedig eredményesnek kell lennie az elszámoltatás terén, nehogy az...
Elvágtak egy fontos kábelt, akadozik a net és a telefon Tatabányánál
A Telekom közlése szerint már dolgoznak a hiba elhárításán, ez azonban időbe telhet.
„Legutóbb Hitler próbálkozott hasonlóval” – kiakadtak a fideszesek a Tisztítótűz-műveleten
Németh Balázs szerint Magyar Péter tervei a vagyonvisszaszerzéssel a Rákosi-korszakot idézik fel, Pócs János azt mondta, nem igaz, hogy a...
Sport
Ezért látsz ennyi rózsaszín cipős focistát a világbajnokságon
Nem véletlenül.
Mbappéékat az özönvíz sem tudta megállítani, a franciák embertelen körülmények között is behúzták a győzelmet
Szűk 40 percnyi futball után leszakadt az ég Philadelphiában, két órát állt a játék, de a Real klasszisát ez sem zökkentette ki.
Tényleg eladja világsztárját a Liverpool, megkezdődtek a tárgyalások
Meglepő fordulat, alapember távozhat.
Hansi Flick döntött, távozhat az FC Barcelona saját nevelésű csillaga
Nehezen engedte el.
Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát
Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...
140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik
A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.
Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise
A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.
Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát
Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.
Csoda a foci-vb-n, megtört a magyar bajnokság 40 éves átka
Ma hajnalban véget ért a magyar bajnokság szörnyű sorozata a világbajnokságon, itt vannak a részletek.
120 millió eurós csúcsigazolással sokkolná a piacot a Bayern München
Vincnet Kompany a Bundesliga egyik legjobb középpályását akarja.
Gyermeke születik: Hazautazott a vb-ről a belga válogatott kulcsembere
Családi okok miatt elhagyta a belga válogatottat a Manchester City sztárja.
Alexis Mac Allister klubváltása a címlapon, élete lehetőségét kaphatja a Liverpool sztárja
A Real Madrid lehet az argentin világbajnok következő csapata.
Bulvár
Lemond és távozik egy fideszes politikus
De állítása szerint nem az elszámoltatás miatt.
Egy 26 éves őrmester nemi szervei összezsugorodtak és eltorzultak egy népszerű hajhullás elleni gyógyszertől
Komoly árat fizetett a dús haj reményében.
Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz
Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és
„A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
Galgóczi szerint Sulyok és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is.
Fontos bejelentést tett Ruszin-Szendi Romulusz hétfőn – visszatérhetnek a korábban eltávolított katonák
A „fiatalítás” program keretében korábban eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás már társadalmi egyeztetés alatt áll – erről írt közösségi oldalán Ruszin-Szendi Romulu
Porig égett a magyar sikermárka gyártóüzeme: óriási a kár, senki sem tudja, mi lesz így velük
Súlyos tűzkár érte a magyar almaborgyártás egyik ismert szereplőjét.
Egymás után állnak meg a vonalak
A győri fővonal hétvégi fennakadása után másik pályaszakaszonon is komoly problémák jelentkeztek.
Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget
Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatgyűjtésünk szerint a javaslat elsősorban a kormánypárto
Melltartó nélkül vonult végig Monacón Mia Khalifa, mindenki őt nézte
A figyelem középpontjába került az egykori felnőtt filmes.
64 évesen meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője
A gyászhírt a Stúdió K Színház közölte, amelynek Nyakó Júlia 1997 óta volt oszlopos tagja. Pályafutása során játszott az Aranyélet és a Drága örökösök című sorozatokban is.
Orbán Viktorék titokban 5000 milliárd elköltésére hatalmazták fel magukat, ennek pedig csak a negyede menne a 4iG-ra
Még a választások előtt, az Orbán Viktor vezette Védelmi Tanács kezdeményezésére, kivonták a magyar GDP közel 6 százalékát érintő állami beszerzéseket a nyílt közbeszerzési eljárások hatálya alól. Az ügy
5000 német katona indult meg a fehérorosz határra
Németország 5000 katonát telepít Litvániába a NATO keleti szárnyának védelmére, akár kötelező vezénylésekkel is. A 5000 német katona indult meg a fehérorosz határra bejegyzés először Acnews-én jelent meg.
blogmorzsák
A romantikus út, ami a válóperes bíróságra vezetett
A városi babona szerint a szerelmespároknak pont itt nem szabad sétálniuk, mert akkor nem fognak együtt maradni.
Elhaló mennydörgés
A vietnámi veterándrámák egyik elfeledett darabja.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Tatabányát is érinti a vonatok késése
- Győrben is adományoztak a rászorulóknak
- Most Ön is segíthet a győri értelmi sérült gyerekeken!
- Győrnél az M1-es felhajtónál ütközött két kocsi az M85-ös körforgalomban
- Tilos látogatni a győri kardiológiát bizonytalan ideig
- Eltűnt a 15 éves győri fiú, Bence
- Toborzás az Egészség-Piacon, Győrben
- Elindultak az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán a teljes körű felújítási munkák
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


