Ezt olvasta már?


Kihirdették az idei Prima Primissima jelölteket

Közzétették a 2017. évi Prima Primissima díj tíz kategóriájának három-három jelöltjét szerdán Budapesten.

A Prima Primissima díj 15 éve változatlan formában, sikeresen működik és a magyar társadalomban, a kulturális, tudományos életben jelentős presztízst vívott ki - közölte a jelöltek kihirdetése előtt a Prima Primissima Alapítvány kuratóriumának elnöke. Csányi Sándor hozzátette, a díj struktúrája nem változott: minden kategóriában három jelölt (Prima) közül kerül ki a Prima Primissima díj nyertese.

A Junior Prima díjak a fiataloknak jelentenek biztatást és anyagi segítséget, míg a megyei Prima díjak a helyi kiválóságokat ismeri el. A Primák 5 millió, a Primissimák 15 millió forintot vehetnek át a díj mellé, a Junior Prima díj 2 millió, a megyei Prima díj pedig 1 millió forint jutalommal jár. Eddig összesen 1900 ember vehette át ezeket a díjakat csaknem 4 milliárd forint értékben - összegzett az alapítvány elnöke.

Csányi Sándor megemlékezett az idén elhunyt Jókai Annáról is: személyében a magyar irodalmi élet nagy alakját veszítette el; az írónő 2003 óta az alapítvány munkájában is kuratóriumi tagként vett részt - közölte.

Beszámolója szerint a támogatói körben az FHB-t a Takarékbank váltotta, az OTP továbbra is maradt főtámogató.

Idén 750 főt - köztük először határon kívülieket is - jelöltek a korábbi díjazottak, az alapítók, a szakmai szervezetek. Politikai újságírók eddig nem lehettek jelöltek, mostantól azonban, ha munkásságuk erre alkalmassá teszi őket, ők is kaphatnak jelölést - jegyezte meg.

Magyar irodalom kategóriában Kányádi Sándor költő, író, műfordító; Kiss Benedek költő, műfordító és Szilágyi István író, míg a magyar színházművészet kategóriában Blaskó Péter színművész; Enyedi Ildikó filmrendező, forgatókönyvíró és Hegedűs D. Géza színművész, rendező, egyetemi tanár kapott jelölést.

A magyar képzőművészet Primái Birkás Ákos festőművész, Haris László fotóművész és Horkay István képzőművész lettek, a magyar tudomány kategóriában pedig Blaskó Gábor gyógyszerkutató vegyész, az MTA rendes tagja; Pintz János matematikus, akadémikus, kutatóprofesszor és Vicsek Tamás fizikus, akadémikus közül választják meg az idei Prima Primissimát.

A magyar oktatás és köznevelés kategóriában Hámori Veronika nyugalmazott iskolaigazgatót, Lukács István irodalomtörténészt, intézetigazgatót és Sótonyi Péter Tamás rektor, állatorvos-anatómust jelölték, míg a magyar építészet kategóriában Csomay Zsófia építész, belsőépítész; Farkas Gábor építész és Pazár Béla építészmérnök szerepel a jelöltek között.

A magyar sajtó kategória Primái ebben az évben Baló György szerkesztő, műsorvezető, a Hazajáró turisztikai magazinműsor és Kopeczky Lajos újságíró, riporter; a magyar sport kiválóságai közül Fábiánné Rozsnyói Katalin kajak-kenu mesteredző, Kocsis Ferenc olimpiai bajnok birkózó, mesteredző és Wichmann Tamás világbajnok, olimpiai ezüstérmes kenus kapott jelölést.

Bálint György kertészmérnök, Erdélyi Tibor táncművész, koreográfus, népi szobrász és a folkMAGazin népművészeti folyóirat a magyar népművészet, közművelődés kategória díjáért versenghetnek, a magyar zeneművészet kategóriában pedig Antal Mátyás fuvolaművész;, karmester, Eötvös Péter zeneszerző, karmester és Várdai István csellóművész közül kerül ki a Prima Primissima.

Csányi Sándor az MTI kérdésére elmondta, hogy az ünnepélyes díjátadót december 1-jén tartják, addig a közönség is kiválaszthatja saját díjazottját a harminc jelölt közül a www.primaprimissima.hu honlapon.







0
0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Gyászba borult az ország: meghalt a befolyásos, de megosztó politikus

Sokáig hazája egyik legvitatottabb személyisége volt.

Stohl András nem titkolja többé: ez a hölgy rabolta el a szívét

A rajongókat teljesen lázba hozta, amit a színész-műsorvezető megosztott.

Szoboszlaiék edzője már látja a fényt az alagút végén a Real elleni BL-siker után

Arne Slot nem győzte dicsérni a szurkolókat és az Anfield hangulatát.

Az LMP még kacérkodik a 2026-os indulással

„A politikai paletta jelenleg annyira változatos, és olyan gyorsan alakulnak a dolgok, hogy egyelőre nem tudtuk eldönteni, mi az, amit...

A Pentagon mást mond, mint Donald Trump: Ukrajna mégis kaphat Tomahawk rakétákat?

Sajtóértesülések szerint az amerikai hadügyminisztérium azt közölte a Fehér Házzal, hogy egyáltalán nem csökkenne az Egyesült...

Maglódi polgármester: Drog szempontjából Maglód nem áll rosszul, ezért nem örülünk, hogy T. Danny drogügyével kapcsolatban emlegetik most a településünket

A maglódi önkormányzat a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitánysághoz fordult, hogy további részleteket tudjanak meg az ügyről.

Bementek a volt magyar miniszter házába, egész Magyarország sokkol a kikerült videótól

Minden képzeletet felülmúlt, ahol az államférfi élt, kiderült az épület titka.

Megsérült a magyar válogatott hőse, nem tudni mi lesz a jövő heti selejtezőkön

Sérülés miatt le kellett cserélni Tóth Balázst, a magyar válogatott kapusát az angol másodosztályú Blackburn Rovers keddi bajnoki...

0

Sport

Súlyos anyagi problémák: veszélybe került az NB I-es csapat további szereplése

Az utánpótlásnevelés továbbra is stabil alapokon nyugszik.

Az első tízes, amióta világ a világ, és ki más kapná, mint Szoboszlai, a meccs hőse.

Elkoptatott szó a világklasszis, de hát honfitársunk tényleg az.

Szoboszlai gólpassza után a Liverpool legyőzte a Real Madridot

Ismét kiváló meccse volt Szoboszlai Dominiknak.

Milák Kristóf ultimátumot kapott, ám van vele kapcsolatban egy újabb rejtély

Nem mondunk újat: a kétszeres olimpiai bajnok klasszis nincs versenyre kész állapotban.

Könnyek és mankó: a PSG-t óriási csapások érhetik a vereség után

A BL-címvédő két kulcsjátékosa is kidőlt a Bayern München elleni mérkőzésen.

Szoboszlai Dominik világklasszis teljesítményével a Liverpool legyőzte a Real Madridot

A magyar válogatott csapatkapitánya öt lövéssel és négy kulcspasszal volt a BL-rangadó legjobbja.

Puskás Öcsi leghihetetlenebb rekordja örökre behozhatatlan marad Kylian Mbappénak

Senki nem szerzett annyi gólt első 44 madridi bajnoki meccsén, mint a Száguldó Őrnagy.

„Abszolút katasztrófa" – a magyar válogatott kapus sérülése után edzője sem bizakodó

Tóth Balázst a Blackburn kedd esti bajnokiján kellett lecserélni.

Újoncokat is behívott Marco Rossi a sorsdöntő vb-selejtezőkre – íme, a teljes keret

A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi kihirdette keretét a novemberi vb-selejtezőkre, mely során a mieink Örményország és Írország ellen lépnek pályára.

Nem jött be a portugáliai kaland – távozik a magyar válogatott játékos

Három hónap alatt csupán hat mérkőzésen jutott szóhoz.

Ki ez a magyar támadó, aki szórja a BL-gólokat?

Kedden ismét duplázott a fiatal középcsatár, pedig csak egy félidőt játszott.

Guardiola példátlan döntést hozott Bajnokok Ligája mérkőzés előtt

Pep Guardiola, a Manchester City vezetőedzője a Borussia Dortmund elleni Bajnokok Ligája találkozója előtt váratlan döntést hozott. A tréner úgy döntött, hogy teljes szabadnapot adott a játékosainak a szoros menetre

0
0

Bulvár

Étteremben ebédelt a család: a férj el akart bujdosni szégyenében, amikor meglátta, mit tesz le a terített asztalra a felesége

Egy négytagú család hirtelen ötlettől vezérelve úgy döntött, átruccan a szomszédos település egyik legtrendibb éttermébe, egy pompás ebédre. Igen ám, de a férj egészen addig nem sejtette, milyen "merényletre"

Magyar Péter kiakadt Orbán Viktorra: „Hát ki vagy te? Hogy merészeled ezt tenni a honfitársaiddal?”

A Tisza Párt elnökének elege lett. Azzal vádolta meg a miniszterelnököt és a Fideszt, hogy titokban listázzák a magyarokat politikai véleményük alapján.

„Borzalmas, közönséges, undorító” – nők gyalázkodnak kommentben Lékai-Kiss Ramóna átlátszó öltözéke miatt

Sejtelmes, mégis sokat láttató fekete szettben láthattuk a Sztárban sztár leszek legutóbbi adásában, és ez sokaknál kiverte a biztosítékot.

„Beírtam a dolgozatába hogy pu*ci” – Ugratásnak indult, dráma lett a vége

Olykor egy ártatlan kis csínynek is komoly következményei lehetnek.

Új erőmű épül az ország közepén, önkívület állapotban az egyik vármegye lakói

A világ egyik leggazdagabb vállalata meglátta a fantáziát a kietlen magyar pusztaságban.

Tilos megenni a banánt, ha így néz ki a héja és a húsa: veszélyes gomba támadhatta meg

A banán a legtöbb háztartásban alapélelmiszernek számít, ám azt csak kevesen tudják, hogy bizonyos jelek esetén kifejezetten veszélyes is lehet elfogyasztani. Van ugyanis egy gombafaj, amely alattomosan támadja meg a g

Súlyos: rákot okozhat ez a sokak által használt gyógyszer

Sokan nem gondolták, hogy ilyen mellékhatása is lehet,

Nettó átlagkeresetek Magyarországon – Budapest: 576 ezer forint, Szabolcs-Szatmár-Bereg: 356 ezer forint

A nettó átlagkereset Budapesten és Győr-Moson-Sopron vármegyében haladta meg a félmillió forintot 2025 első hat hónapjában, hét vármegyében ugyanakkor a 400 ezer forintot sem érte el.

„Kib*szott nagy nulla vagy, a kutyának se kellenél.” – Káromkodva ócsárolta a férjét a Házasság első látásra Kármenje – videó

Durván beleállt a férjébe a Házasság első látásra Kármenje, aki elmondása szerint nem bírja tovább elviselni, hogy kalitkába akarja zárni őt Dani. A feleségnek elege lett abból, hogy azt érzi, a férje rá akarj

Fegyvert ragadott az ijedt anyuka, és hezitálás nélkül lelőtte a laboratóriumi majmot

Pánik lett úrrá egy Mississippi állambeli kisvárosban, miután a múlt héten elszabadult laboratóriumi majmok közül egy az egyik ház kertjében tűnt fel. A helyi édesanya, attól tartva, hogy veszélyben vannak gyereke

blogmorzsák

Hogyan védjük meg gyermekeinket az online játékok veszélyeitől?

Fontos, hogy szülőként ne csak jelen legyünk, hanem értsük is, milyen kihívásokkal szembesülhetnek gyermekeink a virtuális térben.

Divat még küzdeni egy kapcsolatért?

Amikor már kevés dolgot csináltok együtt, és azt is tőled várja – vagy ennek fordítottja.

A törékenység ereje - az Azzi & Osta couture kollekciója

A szépség, az emlékezés és az átalakulás költői párbeszéde bontakozik ki a tervezőpáros új alkotásaiban.

PVY M29 - Elektromos hardtrail monti brutál hatótávval

A PVY M29-et jellemző három képesség: Robusztus váz, egyszerű kezelhetőség, megfizethető ár.

0