Ezt olvasta már?


Koronavírus - Elmaradnak a ballagások, online búcsúztatják a diákokat

A koronavírus-járvány miatt országszerte elmaradnak a hétvégi ballagások a középiskolákban, a legtöbb helyen online búcsúztatják el a diákokat, de van, ahol később megtartják az ünnepséget.

A budapesti Városmajori Gimnáziumban és az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Iskolájában is virtuális ballagást tartanak csütörtökön.

Székesfehérváron szombaton a városháza dísztermében felhelyeznek egy, az összes iskolát és végzős diákot jelképező szalagot a település zászlajára, majd a polgármester és egy diák köszönti a végzősöket. Az eseményt a Fehérvár TV-ben és a www.szekesfehervar.hu honlapon lehet élőben követni.

A debreceni Kossuth Lajos gyakorló gimnáziumban is virtuális ballagás lesz, míg a Balásházy János gyakorló középiskolában várhatóan augusztusban megtartják a búcsúünnepélyt. A hajdúböszörményi Bocskai István gimnáziumban az osztályfőnökök videochaten köszönnek el, és az iskolában virtuális ballagási műsort is összeállítanak.

A szolnoki Varga Katalin gimnáziumban a pedagógusok egy "gondolattérképet" készítenek elektronikusan, így búcsúznak a végzősöktől.

Ballagó Zoltán, az Egri Tankerületi Központ igazgatója közölte: a helyi Szilágyi Erzsébet gimnázium csütörtök délelőtt online ballagási műsorral, az interneten búcsúzik el végzőseitől.

Győrben a Kazinczy Ferenc gimnáziumban kisfilmet készítenek a ballagóknak, és virtuális osztályfőnöki órákat tartanak. A Jedlik Ányos szakgimnázium-szakközépiskolában is videót készítenek, amelyben az igazgató és egy ballagó diák beszél. A mosonmagyaróvári piarista gimnázium búcsúzó diákjainak élőben közvetítik a ballagási misét az intézmény Facebook- és YouTube-csatornáján.

A veszprémi Lovassy László gimnázium szintén videón köszön el a ballagóktól. Emellett ballagótarisznyát és emléklapot kapnak a búcsúzó diákok a magyar érettségi napján. Egyházi Andrea, a Pápai Tankerületi Központ vezetője arról tájékoztatott, hogy intézményeik a járványhelyzet elmúltával szeretnék megtartani a ballagást. Ha erre nem lesz lehetőség, akkor az érettségi bizonyítvánnyal együtt kapják majd meg a diákok a tarisznyát.

A pécsi Leőwey Klára gimnáziumban az igazgató és az osztályfőnökök online üzenetet intéznek a végzősökhöz, ezekből kisfilmet állítanak össze. A ballagási tarisznyákat várhatóan az érettségi bizonyítvánnyal együtt adják majd oda. A pécsi Koch Valéria Iskolaközpont gimnáziuma csütörtökön egy rövid tanári műsort tartalmazó videoüzenetet tesz közzé a honlapján. A ballagást szeretnék a járvány elmúltával pótolni.

Az orosházi Táncsics Mihály gimnázium-szakgimnázium július elején (esetleg ősszel) megtartaná a ballagást. A békéscsabai Andrássy Gyula gimnáziumban online ballagást tartanak. A gyulai Erkel Ferenc gimnáziumban a végzősök az érettségin megkapják a ballagási meghívókat és egy képes üzenetet a tanároktól.

A bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium szombaton a honlapján osztályfőnöki órákat, majd közös búcsúztatót tart, de később megrendezik a ballagást is. A bátaszéki II. Géza gimnáziumban pénteken videoüzenetben , az évnyitón pedig személyesen búcsúztatják el a végzősöket. A paksi Vak Bottyán Gimnázium honlapján a ballagók gyerekkori fényképeiből készült tablókat helyeztek el, az osztályok pedig online találkozókat szerveznek. A tolnai Szent István Katolikus Gimnáziumban és a dombóvári Illyés Gyula gimnáziumban később búcsúznak el végzőseiktől.

Baján online ballagást rendeznek csütörtökön, ezt a helyi televízió is közvetíti; polgármester és mind a hét középiskola igazgatója köszönti majd a végzősöket. A búcsúzás virtuális változata mellett döntöttek a kiskunfélegyházi Constantinum gimnázium-szakgimnázumban és a kalocsai Szent István gimnáziumban is. A tiszakécskei Móricz Zsigmond gimnázium a végzősök búcsúztatását a tervek szerint az évnyitóval együtt tartja meg. Elhalasztják a ballagást a kiskunhalasi Bibó István gimnáziumban és a kiskunfélegyházi Szent Benedek szakgimnáziumban is.

Szombathelyen a premontrei rendi Szent Norbert gimnázium bejáratánál képmontázs és egy biztató szavakat tartalmazó molinó szól a végzős diákokhoz. A búcsúztatásuk június közepén, a tanévzárón, de legkésőbb a következő tanév elején lesz. A Kanizsai Dorottya gimnáziumban az osztályfőnökök régi ballagási fotókkal igyekeznek átadni a ballagás hangulatát.

A siófoki Perczel Mór gimnázium csütörtökön kisfilmmel búcsúztatja diákjait, és amint a járványügyi helyzet lehetővé teszi, megtartják a ballagást. A marcali Berzsenyi Dániel gimnáziumban csütörtökön az utolsó tanóra után az osztályfőnökök élő közvetítésben búcsúznak el az érettségizőktől.

A nyíregyházi Kölcsey Ferenc gimnázium a honlapján búcsúzik el a végzősöktől, és - ha a járványügyi helyzet engedi - az érettségi bizonyítvány átadása után osztályonként, zárt körben ballagtatják el őket. A Zrínyi Ilona gimnázium az iskola közösségi oldalára feltöltött képes összeállítással búcsúztatta el diákjait a hétvégén. Az Eötvös József gyakorló gimnázium digitális ballagást rendez az iskola honlapján. A Nyíregyházi Szakképzési Centrum intézményei filmeket készítenek, amelyeket a ballagás időpontjában tesznek közzé. A Szent Imre Katolikus Gimnáziumban zenés-képes digitális ballagást készítettek, amelynek linkjét elektronikus levélben kapták meg a ballagók. A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziumban a végzősök online formában tekinthetik meg osztályfőnökeikkel az iskola honlapján - a hagyományokhoz hűen harangszóval induló, majd lelkészi áldással véget érő - ünnepséget.

 







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Politico: Százmillió forintnyi pénzt költött el szabálytalanul fél év alatt a részben fideszes alapítású EP-frakció

A Patrióták Európáért csoportnál a cikk nem említett a magyar tagpártokhoz köthető szabálytalanságokat, főleg francia szervezeteket...

Elfogadta a parlament a médiatörvényt, amivel felszámolják a jelenlegi közmédiát

Kitakarítják a kuratóriumokat, kettészedik az MTVA-t, lesz újra önálló nemzeti hírügynökség. A közmédia függetlenségét és...

Betiltották a gigaplakátokat, a gyűlöletkeltő reklámokat és a kampányidőszakon kívüli politikai hirdetéseket

Mégsem sajátítja ki az állam a Diószegi Sámuel utcai bérházakat, december végéig marad a közbeszerzési szaktanácsadói rendszer –...

Szavaz a parlament

A vizsgálóbizottságokról és a gyűlöletkeltő plakátokról már voksoltak.

Gyászol Orosz Barbara: szívszorító szavakkal búcsúzott imádott nagymamájától

Orosz Barbara a közösségi oldalán jelentette be, hogy elhunyt a nagymamája, akit a családban Mamcsikának szólítottak. A gyászhír nem...

Egyetlen ruhadarab miatt bukott le a hónapokig titkolózó RTL-es a stúdióban, most élő adásban búcsúzott

Az RTL Híradó műsorvezetőjének, Major Eszternek a titkát kollégája, Rábai Balázs fedte fel. A férfi egy közös adás után kérdezett...

G7: A NER-közeli cégek járhatnak jól az óriásplakátok budapesti betiltásával

A jelenlegi reklámfelületek többsége eltűnhet, miközben a megmaradó reklámhelyekkel rendelkező, részben NER‑közeli cégek pozíciója...

Messi hiába minden idők egyik, ha nem a legjobb játékosa, a tizenegyeseket nem lövi igazán jól

Az Ausztria ellen kihagyott büntetője újra rámutatott egy érdekes ellentmondására: miközben Messi szinte mindenben korszakos játékos,...

Átigazolási szuperbomba, Luis Enrique, a PSG és a Liverpool is harcba száll a világ futballjának új csodagyerekéért, 100 millió euró sem lesz elég

! A mindössze 19 éves Yan Diomandé iránt Luis Enrique PSG-je és a Liverpool is komoly érdeklődést mutat, miközben az RB Leipzig még egy...

Orbán családjáig is elérhet a Tisza elszámoltatása – mondta a 24.hu-nak a San Diego-i egyetem korrupciókutatója

Az Orbán-rendszer dinasztiái foglyul ejtették az államot, a Tiszának pedig eredményesnek kell lennie az elszámoltatás terén, nehogy az...

Elvágtak egy fontos kábelt, akadozik a net és a telefon Tatabányánál

A Telekom közlése szerint már dolgoznak a hiba elhárításán, ez azonban időbe telhet.

„Legutóbb Hitler próbálkozott hasonlóval” – kiakadtak a fideszesek a Tisztítótűz-műveleten

Németh Balázs szerint Magyar Péter tervei a vagyonvisszaszerzéssel a Rákosi-korszakot idézik fel, Pócs János azt mondta, nem igaz, hogy a...

0

Sport

Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát

Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...

140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik

A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.

Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise

A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.

Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.

Csoda a foci-vb-n, megtört a magyar bajnokság 40 éves átka

Ma hajnalban véget ért a magyar bajnokság szörnyű sorozata a világbajnokságon, itt vannak a részletek.

120 millió eurós csúcsigazolással sokkolná a piacot a Bayern München

Vincnet Kompany a Bundesliga egyik legjobb középpályását akarja.

Gyermeke születik: Hazautazott a vb-ről a belga válogatott kulcsembere

Családi okok miatt elhagyta a belga válogatottat a Manchester City sztárja.

Alexis Mac Allister klubváltása a címlapon, élete lehetőségét kaphatja a Liverpool sztárja

A Real Madrid lehet az argentin világbajnok következő csapata.

0
0

Bulvár

Lemond és távozik egy fideszes politikus

De állítása szerint nem az elszámoltatás miatt.

Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz

Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és

„A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről

Galgóczi szerint Sulyok és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is.

Fontos bejelentést tett Ruszin-Szendi Romulusz hétfőn – visszatérhetnek a korábban eltávolított katonák

A „fiatalítás” program keretében korábban eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás már társadalmi egyeztetés alatt áll – erről írt közösségi oldalán Ruszin-Szendi Romulu

Porig égett a magyar sikermárka gyártóüzeme: óriási a kár, senki sem tudja, mi lesz így velük

Súlyos tűzkár érte a magyar almaborgyártás egyik ismert szereplőjét.

Egymás után állnak meg a vonalak

A győri fővonal hétvégi fennakadása után másik pályaszakaszonon is komoly problémák jelentkeztek.

Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget

Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatgyűjtésünk szerint a javaslat elsősorban a kormánypárto

Melltartó nélkül vonult végig Monacón Mia Khalifa, mindenki őt nézte

A figyelem középpontjába került az egykori felnőtt filmes.

64 évesen meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője

A gyászhírt a Stúdió K Színház közölte, amelynek Nyakó Júlia 1997 óta volt oszlopos tagja. Pályafutása során játszott az Aranyélet és a Drága örökösök című sorozatokban is.

Orbán Viktorék titokban 5000 milliárd elköltésére hatalmazták fel magukat, ennek pedig csak a negyede menne a 4iG-ra

Még a választások előtt, az Orbán Viktor vezette Védelmi Tanács kezdeményezésére, kivonták a magyar GDP közel 6 százalékát érintő állami beszerzéseket a nyílt közbeszerzési eljárások hatálya alól. Az ügy

5000 német katona indult meg a fehérorosz határra

Németország 5000 katonát telepít Litvániába a NATO keleti szárnyának védelmére, akár kötelező vezénylésekkel is. A 5000 német katona indult meg a fehérorosz határra bejegyzés először Acnews-én jelent meg.

blogmorzsák

A romantikus út, ami a válóperes bíróságra vezetett

A városi babona szerint a szerelmespároknak pont itt nem szabad sétálniuk, mert akkor nem fognak együtt maradni.

Elhaló mennydörgés

A vietnámi veterándrámák egyik elfeledett darabja.

0