Ezt olvasta már?


Koronavírus - Többmilliárdos bevételkieséssel számolnak a vidéki nagyvárosok

Több milliárd forintos bevételkieséssel számolnak a koronavírus-járvány miatt a vidéki városok az idén, a tartalékok ellenére módosítaniuk kell ez évi költségvetésüket. Az önkormányzatok arra számítanak, hogy az áthúzódó hatás miatt a következmények a jövő évre is kihatnak.

Debrecennek várhatóan 3,65 milliárd forint veszteséget jelent a járványhelyzet, eddig 1,047 milliárd forintot költöttek védekezésre és a járvány gazdasági hatásainak enyhítésére.

A város költségvetésén 3 milliárd forintos kiigazítást látnak szükségesnek, elhúzódó válság esetén ez a szám növekedhet - közölte az önkormányzat sajtószolgálata az MTI-vel.

A nehéz helyzetbe került családok, magánszemélyek támogatására 20 millió forinttal létrehozott segélyalapba befizetett összeg elérte a 120 millió forintot. Az önkormányzati ingatlanok bérlői eddig mintegy 215 millió forint bérletidíj-kedvezményt kaptak, a szociális szolgálat naponta 415 idős embernek segít az ellátásban, a karitatív testület 400 önkéntese 1108 családnak vitt 1200 tartós élelmiszerekből álló csomagot, és segítségükkel 130 rászoruló fiatal jutott a tanuláshoz laptophoz. A járványhelyzet kihirdetése óta több mint 40 millió forintot fordított a szociális szolgálat önkormányzati forrásból a védekezésre, az intézmények védőfelszereléssel ellátására 57,7 milliót költöttek, a gépjárműadó átadása miatti bevételkiesés pedig eléri a 710 millió forintot.

Zalaegerszegen az idén 1,5-2 milliárd forintos kieséssel számolnak, ami az áthúzódó hatás miatt valószínűleg 2021-re is érvényes lesz - közölte Balaicz Zoltán polgármester a közösségi oldalán. Részletezése szerint akár milliárdos kiesést is jelenthet a helyi iparűzési adóból és az építményadóból elmaradó bevétel, mintegy félmilliárd forint pedig a gépjárműadó, az idegenforgalmi adó és az ingyenes parkolás miatti bevételkiesés. Töröltek minden rendezvényt, fesztivált, leállították az önkormányzati forrásból tervezett felújításokat, fejlesztéseket, és jelentősen beszűkültek vagy megszűntek a civil, sport- és kulturális szervezetek támogatásai.

Szekszárdon idén egymilliárd forintot meghaladó bevételkiesés várható az önkormányzat költségvetésében - mondta Ács Rezső polgármester. A közterület-használati díjak, a parkolási díj elmaradása mellett a gépjárműadó és az iparűzési adó is jelentősen csökken. A tolnai megyeszékhelyen, amelynek idei 22 milliárd forintos költségvetésében 7 milliárd forint a működési keret, a halasztható intézményi és városüzemeltetési beruházásokat a veszélyhelyzet végéig felfüggesztették.

A szombathelyi városvezetés a becslések szerint csaknem 500 millió forint bevételkieséssel számol a koronavírus-járvány kapcsán - közölte az MTI-vel az önkormányzat kommunikációs vezetője. Kéner Balázs felsorolása szerint a gépjárműadó elvonása 285 millió forint, az idegenforgalmi adó beszedésének felfüggesztése 27 millió forint, a parkolóbevétel kiesése 132 millió forint, az intézményi működési bevételkiesés 40 millió forint, a bérlemények díjbevétele 10 millió forint, a közterület-használat ingyenessé tétele pedig 4 millió forint bevételkiesést jelent.

Székesfehérvár polgármestere, Cser-Palkovics András online fogadóóráján a napokban azt mondta, hogy rendkívül magas, akár a kilencmilliárd forintot is elérő bevételkieséssel számol az idei évre az önkormányzat. Ennek a legnagyobb tétele az iparűzési adóból származó bevétel drasztikus visszaesése, de jelentős az intézményi bevételkiesés, a gépjárműadó elvétele, az idegenforgalmi adó, a bérleti díjak, a helyi közösségi közlekedésben lecsökkent utasszám, illetve az ingyenes parkolás miatti bevételek elmaradása. A városvezető jelezte, hogy jelentős tartalékokkal fogadták el az idei költségvetést, de még ennél is jóval nagyobb mértékben csökkennek a város bevételei, ezért május végén szükség lesz a költségvetés jelentős módosítására.

Miskolc több mint 7 milliárd forint bevételkieséssel számol erre az évre, a város költségvetését újra kell tervezni. A polgármesteri hivatal tájékoztatása szerint a járvány elleni védekezésre várhatóan több mint 580 millió forintot kell költeniük, a város a gépjárműadó elvonása miatt 450 millió forinttól esett el, az idegenforgalmi adót tekintve 150 milliós, az iparűzési adó terén 2,5 milliárdos mínusszal kell kalkulálni. A parkolás ingyenessé tétele miatt várhatóan 300 millió forinttal kevesebb folyik be. Csak a diósgyőri vár esetében az elmaradt bevétel 100 millió forint, a fürdők jegybevétel-kiesése 895 millió, a Vadasparké 84 millió forint. A tömegközlekedés esetében 900 millió, a kulturális szervezeteknél 860 millió, a bérleményszolgáltatás terén pedig 400 millió forint a várható bevételkiesés.

A balatoni, főként a Balaton-parti önkormányzatoknál 10-40 százalékos a költségvetési "lyuk", folyamatos a költségvetések újratervezése, fejlesztések állnak le, programok maradnak el - mondta Lombár Gábor, az önkormányzatokat tömörítő Balatoni Szövetség (BSZ) elnöke, Balatonfenyves polgármestere. Arról is beszámolt, hogy a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége útmutatásával kérdőívet küldtek szét a BSZ tagságának, amelyben felmérik, milyen helyzetbe kerültek az üdülőrégió önkormányzatai.

 







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Dögös bikinis fotókon mutatta meg magát Grace Kelly unokája: szerelmével romantikázott

A néhai Grace Kelly 27 esztendős unokája, Camille nemrég egy álomba illő nyaralásról jelentkezett be, követőit pedig néhány...

Letiltották a műsorvezetőt, aki szerint a belga sztárnak nem lett volna szabad vb-meccset kihagynia a gyereke születése miatt

A L’Equipe július 3-ig nem engedi adásba France Pierront, aki élesen bírálta Jérémy Dokut. A belga játékos a szövetség engedélyével...

Turbós Testarossát és más őrült autókat foglaltak le

Meredek autókat foglaltak le a hatóságok, amik egy kábítószeres bűnügyhöz kapcsolhatók.

Elhunyt Nyakó Júlia, Aesa-díjas színésznő

Váratlanul elhunyt Nyakó Júlia színésznő.

Gálik Zoltán a 10 éves brexitről: több olyan megállapodás jött létre, ami korábban nem fért volna bele az Egyesült Királyság számára

Tíz évvel a brexit-népszavazás után is megoszlanak a vélemények az Egyesült Királyság uniós kilépésének hatásairól. Az...

Lecsapott a jegybank: ennyibe kerül a Molnak, hogy napokig nem adott hírt a Barátság vezeték leállásáról

Ismétlődő szabályszegésről van szó: korábban is marasztalták el a Molt a rendkívüli tájékoztatásra vonatkozó kötelezettség...

Koponyákat, végtagokat és preparált emberi arcbőrt foglaltak le egy budapesti férfinél

Testrészeket gyűjtögetett a beteghordozóként dolgozó férfi, aki elhagyatott temetőkben is ásott ki holttesteket.

Későn szólt a Barátság leállásáról, megbüntette a Mol-t a jegybank

A jegybank a rendkívüli tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt 43 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a Mol-ra. Az...

Eddig bírná bevétel nélkül a magyarok többsége

Míg tavaly a lakosság 42 százaléka legfeljebb egy hónapig tudott volna megélni a megtakarításaiból jövedelem nélkül, idén ez az arány...

Testrészekből készített ételt és evett is belőlük egy egy budapesti beteghordó

Egy preparált emberi arc, egy teljes lábszár, valamint egy befőttesüvegben tartott szív is előkerült a nála tartott házkutatás során.

0

Sport

Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát

Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...

140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik

A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.

Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise

A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.

Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.

120 millió eurós csúcsigazolással sokkolná a piacot a Bayern München

Vincnet Kompany a Bundesliga egyik legjobb középpályását akarja.

Gyermeke születik: Hazautazott a vb-ről a belga válogatott kulcsembere

Családi okok miatt elhagyta a belga válogatottat a Manchester City sztárja.

Julián Álvarez hivatalos közleményben jelenti be, melyik csapatba akar igazolni

Minden eszközt megragad az Atlético Madrid világsztárja.

0
0

Bulvár

Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz

Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és

„A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről

Galgóczi szerint Sulyok és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is.

Fontos bejelentést tett Ruszin-Szendi Romulusz hétfőn – visszatérhetnek a korábban eltávolított katonák

A „fiatalítás” program keretében korábban eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás már társadalmi egyeztetés alatt áll – erről írt közösségi oldalán Ruszin-Szendi Romulu

Egymás után állnak meg a vonalak

A győri fővonal hétvégi fennakadása után másik pályaszakaszonon is komoly problémák jelentkeztek.

Porig égett a magyar sikermárka gyártóüzeme: óriási a kár, senki sem tudja, mi lesz így velük

Súlyos tűzkár érte a magyar almaborgyártás egyik ismert szereplőjét.

Lemond és távozik egy fideszes politikus

De állítása szerint nem az elszámoltatás miatt.

Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget

Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatgyűjtésünk szerint a javaslat elsősorban a kormánypárto

Ha erről a számról kaptál SMS-t, nehogy megnyisd: lenullázhatják a számlád

Külföldi számról érkező SMS-sel riogatják a csalók a magyarokat egy fiktív közlekedési bírságra hivatkozva. Ha te is megkaptad, jól vigyázz, véletlenül se kattints a benne található linkekre, tipikus adathalász

64 évesen meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője

A gyászhírt a Stúdió K Színház közölte, amelynek Nyakó Júlia 1997 óta volt oszlopos tagja. Pályafutása során játszott az Aranyélet és a Drága örökösök című sorozatokban is.

Melltartó nélkül vonult végig Monacón Mia Khalifa, mindenki őt nézte

A figyelem középpontjába került az egykori felnőtt filmes.

Megvan, melyik a legolcsóbb és legdrágább bank

A számlacsomagok átlagos éves díja alapján derül ki az MNB tanulmányából, hogy melyik banknál milyen költségű a bankolás.

blogmorzsák

A romantikus út, ami a válóperes bíróságra vezetett

A városi babona szerint a szerelmespároknak pont itt nem szabad sétálniuk, mert akkor nem fognak együtt maradni.

Elhaló mennydörgés

A vietnámi veterándrámák egyik elfeledett darabja.

0