Ezt olvasta már?


Orbán: ha nincs gyermek, nincs jövő

Ha a jelenlegi kormánytöbbség újra bizalmat kap az áprilisi választáson, akkor nemcsak folytatódni fognak a mostani családtámogatási programok, hanem még újabb elemekkel fognak kiegészülni, és amennyiben a gazdaság jobban teljesít, mértékük emelkedni fog - közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

dtámogatási programok, hanem még újabb elemekkel fognak kiegészülni, és amennyiben a gazdaság jobban teljesít, mértékük emelkedni fog - közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

 

A kormányfő azt mondta: személyes célkitűzése ebben az ügyben az, hogy ha valaki gyermeket vállal, akkor azzal az anyagi életkörülményei ne nehezebbek legyenek, hanem javuljanak.

Hangsúlyozta: mély meggyőződésük, hogy ha "nincsen gyerek, akkor nincsen jövő".

"Mi a saját gyermekeinkre szeretnénk hagyni az országot, nem pedig idegenekre, ezért ha van gyermek, akkor van jövő, ha nincs gyermek, nincs jövő se a családnak, se az országnak" - jelentette ki, hozzátéve, ez az első mondata a kormányprogramnak 2010 óta, de már így volt 1998-ban is.

Megjegyezte: Európában a magyarok költik családtámogatásra arányosan a legtöbbet a költségvetésből, nincs olyan ország, amely "a pénzügyek nyelvén is olyan fontosnak tartaná a gyermekeket és a családokat", mint Magyarország.

Közölte: "mi nem akarunk bevándorlóország lenni", az lehetetlen, hogy "idegen felnőttekkel pótoljuk a hiányzó magyar gyerekeket". Az a cél, hogy olyanok legyenek Magyarországon a körülmények, hogy a családok merjenek vállalni gyermekeket - fűzte hozzá.

A jövő heti magyar-orosz csúcstalálkozón Orbán Viktor azt szeretné elérni, hogy Magyarország biztonsága érdekében növeljék meg a gázmegállapodásban rögzített és biztosan szállítandó gáz mennyiségét. A kormányfő jelezte, tárgyalásai előtt egyeztet mind a NATO-val, mind az Európai Unióval.

A miniszterelnök azt az ellenzéki felvetést, hogy "Putyin odarendelte a magyar miniszterelnököt magához Moszkvába" úgy kommentálta: a magyar közvélemény pontosan tudja, hogy "bennünket nem lehet sehova sem odarendelni". Kijelentette: Magyarország egy szuverén ország és a kormánya és vezetői szuverén módon viselkednek.

Hangsúlyozta: a kormány mindig a nemzeti érdekeket tartja szem előtt a külkapcsolatokban is.

Úgy értékelt: a kiegyensúlyozott gazdasági kapcsolat most a legfontosabb, ezért azt szeretné elérni a tárgyalásokon, hogy ebben a nehéz, energiaár-növekedéssel terhelt időben az orosz-magyar kapcsolatokban a kialkudott gázmennyiséget növeljék meg Magyarország biztonsága érdekében.

Közölte: a gazdasági kérdések mellett nyilván nem lehet elkerülni, hogy az európai biztonsági helyzetről is beszéljenek. Ebben - folytatta - Magyarország álláspontja teljesen egyértelmű, a békében vagyunk érdekeltek.

Jelezte azt is: Magyarország NATO-tag és tagja az Európai Uniónak is, így minden ilyen tárgyalás előtt egyeztet és koordinál a nyugati szövetségesekkel. "Ezt részben már el is végeztem, a következő napokban is folytatni fogom. Tehát én úgy megyek Moszkvába, hogy mind a NATO-val, mind az Európai Unióval, mind az unió elnökségét meghatározó politikusokkal előtte egyeztetek" - mondta.

Úgy értékelt: a baloldal a járvány elleni védekezés támadásával túl messzire ment. "Mindig mindent lehet jobban csinálni", és a mindenkori ellenzéknek az a dolga, hogy ezt is mondja, de nem mehet túl messzire a támadásban - fogalmazott.

Közölte: nem szabad úgy akarni a hatalmat, hogy közben a nemzet, az ország érdekei ellen teszünk.

Felidézte: két éve jött létre az operatív törzs, ahol azért dolgoznak, hogy megmentsék az emberéleteket, ezért nem azt érdemlik, hogy támadják őket. Ugyan választás lesz, de a járvány elleni védekezés kérdését minél inkább ki kellene vonni a választási csatákból, és minél inkább együttműködésre van szükség - mondta Orbán Viktor.

A miniszterelnök kijelentette: a kiindulópont a magyar emberek biztonsága, minden döntésüket ez a szempont vezeti, és ez igaz az oltásra is. Mindig kell lennie annyi oltóanyagnak a raktáron, amennyire a magyaroknak szükségük van. Ugyanakkor ráhagyással dolgoznak, és ezek a készletek egy idő után elveszítik a szavatosságukat, tehát ha nem tudják beadni Magyarországon, akkor jobb, ha odaadják valakinek, mintha kidobnánk - magyarázta.

Arról is beszélt, hogy nagy hibának tartaná, ha vakcinabeszerzés szempontjából "kiszolgáltatnánk magunkat az Európai Unió által összeszervezett nyugat-európai gyógyszergyártók csoportjának". Több lábon kell állni, másokkal is meg kell állapodni, és világossá kell tenni, hogy "nem lehet rajtunk extraprofitot" keresni - tette hozzá.

Orbán Viktor az élelmiszerárstopról közölte: normális esetben a kormánynak nem kell beavatkoznia az árak alakulásába, de vannak rendkívüli helyzetek, és akkor a kormány nem mondhatja, hogy majd a gazdasági szereplők megoldják. Amíg nem kerülnek vissza a dolgok a normális kerékvágásba, valakinek meg kell védeni az embereket - jelentette ki.

Úgy értékelt, az infláció mögött több ok is meghúzódik, de a legnagyobb részben közreműködő ok az energiaárak növekedése, amely tekintélyes részben politikai döntések miatt alakult így. "Brüsszelnek az energiaárakra vonatkozó politikája megbukott" - fogalmazott.

Elmondta: a klímavédelmet nem magas energiaárakkal kell kikényszeríteni, mert ennek az eredménye az, hogy minden másnak is nő az ára, hiszen energia mindenhez kell. A normális politika arról szól, hogy különböző szempontokat próbálnak folyamatosan egyeztetni, mert ugyan "van klímavédelmi szempont, de élni is kell, van szociális szempont" is - mutatott rá.

Emlékeztetett: Magyarországon hosszú évek óta rezsicsökkentéssel védik a családokat. A klímapolitikában pedig világossá kell tenni, hogy a nagy szennyezőknek kell viselniük a terheket, és "nem szabad megengedni a brüsszelieknek azt, hogy áthárítsák ezeket a terheket a magyar családokra" - hangsúlyozta Orbán Viktor.

 

 

MTI







0
0
0
0

hírek innen, onnan

A TikTok már a boltokat is megtölti: milliárdokkal pörgeti a vásárlásokat a közösségi média

A TikTok és az Instagram ma már nemcsak szórakoztat, hanem vásárlásra is ösztönöz. Egy friss kutatás szerint a közösségi média...

Megszólalt a Sándor-palota: így reagáltak a Sulyok Tamás leváltását célzó kezdeményezésre

Komoly következményei lehetnek a hétfőn bejelentett tervnek, amelyre most az államfő hivatala is reagált.

Leolvad a hűtőház, áll a termelés: a hőhullámokkal jön az áramszünetek időszaka is

A kánikulában jelentősen megnő a villamosenergia-fogyasztás, ami sokszor áramszünettel jár, ráadásul nem csupán 1-2 percre. De más baj...

Kubatov hátrébb lépne a Fradinál is, ha kell: "Robbie-nak megmondtuk, hogy nem tudunk pénzért igazolni"

Kisebb kerettel, csökkentett bérköltségekkel kell dolgoznia az idei évben a labdarúgócsapatnak, amelynél nem tudnak pénzért játékost...

Feladta magát a Torontóban brutálisan megölt magyar családapa ügyének harmadik gyanúsítottja

Önként jelentkezett a hatóságoknál a Torontóban meggyilkolt háromgyermekes magyar családapa, Sáfár Erik ügyének harmadik gyanúsítottja.

Nem várt döntést hozhat a Tisza-kormány: tényleg szigorítják az Otthon Start-hitel feltételeit?

Bár a hitelkonstrukció azonnali és teljes kivezetésére nem számít a bankszektor, a jogosultsági feltételek szűkítése okán sokkal...

Elképesztő különdíjat vezettek be ebben az üzletben: hiába arcpirító az intézkedés, a vásárlók többsége így is ki fogja fizetni

A szakszervezet szerint ugyan az üzlet eljárása nem ütközik törvénybe, ugyanakkor rendkívül kicsinyes megoldás.

Ekkorát talán még nem hibázott a Netflix – senki nem érti, miért csinálták ezt

A Netflix alig egy hónappal a premier után váratlanul törölte a rendkívül sikeres és népszerű A nyugdíjas forradalmárok című sorozatot.

Térkő közül nő a gyom? Így szabadulhatsz meg tőle vegyszer nélkül

A térkövek közé bújó gyomok pillanatok alatt elrontják a rendezett udvar képét, ráadásul makacsul visszatérhetnek, ha csak a felső...

43 millió forintra büntette az MNB a Molt

A jegybank azért szabott ki felügyeleti bírságot, mert a Mol késve tájékoztatott arról, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel, és...

0

Sport

Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát

Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...

140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik

A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.

Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise

A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.

Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.

120 millió eurós csúcsigazolással sokkolná a piacot a Bayern München

Vincnet Kompany a Bundesliga egyik legjobb középpályását akarja.

Gyermeke születik: Hazautazott a vb-ről a belga válogatott kulcsembere

Családi okok miatt elhagyta a belga válogatottat a Manchester City sztárja.

Julián Álvarez hivatalos közleményben jelenti be, melyik csapatba akar igazolni

Minden eszközt megragad az Atlético Madrid világsztárja.

0
0

Bulvár

Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz

Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és

„A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről

Galgóczi szerint Sulyok és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is.

Fontos bejelentést tett Ruszin-Szendi Romulusz hétfőn – visszatérhetnek a korábban eltávolított katonák

A „fiatalítás” program keretében korábban eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás már társadalmi egyeztetés alatt áll – erről írt közösségi oldalán Ruszin-Szendi Romulu

Lemond és távozik egy fideszes politikus

De állítása szerint nem az elszámoltatás miatt.

Porig égett a magyar sikermárka gyártóüzeme: óriási a kár, senki sem tudja, mi lesz így velük

Súlyos tűzkár érte a magyar almaborgyártás egyik ismert szereplőjét.

Egymás után állnak meg a vonalak

A győri fővonal hétvégi fennakadása után másik pályaszakaszonon is komoly problémák jelentkeztek.

Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget

Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatgyűjtésünk szerint a javaslat elsősorban a kormánypárto

Ha erről a számról kaptál SMS-t, nehogy megnyisd: lenullázhatják a számlád

Külföldi számról érkező SMS-sel riogatják a csalók a magyarokat egy fiktív közlekedési bírságra hivatkozva. Ha te is megkaptad, jól vigyázz, véletlenül se kattints a benne található linkekre, tipikus adathalász

64 évesen meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője

A gyászhírt a Stúdió K Színház közölte, amelynek Nyakó Júlia 1997 óta volt oszlopos tagja. Pályafutása során játszott az Aranyélet és a Drága örökösök című sorozatokban is.

Melltartó nélkül vonult végig Monacón Mia Khalifa, mindenki őt nézte

A figyelem középpontjába került az egykori felnőtt filmes.

5000 német katona indult meg a fehérorosz határra

Németország 5000 katonát telepít Litvániába a NATO keleti szárnyának védelmére, akár kötelező vezénylésekkel is. A 5000 német katona indult meg a fehérorosz határra bejegyzés először Acnews-én jelent meg.

blogmorzsák

A romantikus út, ami a válóperes bíróságra vezetett

A városi babona szerint a szerelmespároknak pont itt nem szabad sétálniuk, mert akkor nem fognak együtt maradni.

Elhaló mennydörgés

A vietnámi veterándrámák egyik elfeledett darabja.

0