Ezt olvasta már?


Szinte mindenki vásárolt már webáruházban

A webáruház, nemzetközi elnevezéssel a webshop olyan honlap – és esetleg mögötte álló raktártér alkalmazottakkal - amely internetes kereskedelem (e-kereskedelem) lebonyolítására alkalmas.


A látogatók rendeléseiket online felületen adhatják le. Így a vevőknek lehetőségük van online rendelésre anélkül, hogy személyesen felkeresnék az üzletet.

A webáruházak online bevásárló kosarat is tartalmaznak, amelybe a vevő virtuálisan pakolhatja a kiválasztott termékeket. A webshopok jelentős részében széles termékválaszték áll rendelkezésre, és az árak általában kedvezőbbek, mint a hagyományos üzletekben. Magyarországon a tizenötezer webshop java ezt bizonyítja.

Amit a webshop tulajdonosnak tudnia kell

Ám a webáruházak, webshopok számára talán még a hagyományos boltok, üzletek, áruházak, butikok reklámjánál, promóciójánál is erősebb marketingkpommunikációra lehet szükség. Ugyanis a weben nem megy el az ember egy üzlet előtt, ahol egy jól berendezett kirakat áruvásárlásra csábíthatná.

Az interneten gondoskodni kell az „utcai kirakat” észrevehetőségéről. Ez adott közegben a keresőkben történő megjelenést jelenti, még közelebbről a piacvezető Google keresőjét. Ehhez pedig nem elég a jó áru jó áron, sőt a szuper design sem. Ehhez vagy kitűnő SEO (keresőoptimalizálás), vagy jól átgondolt online hirdetés szükséges. Ez utóbbi esetben a legáltalánosabb a Google Ads és a facebook hirdetés, PPC alapokon. (Vagyis kattintásonként kell fizetni.)

További lehetőség a Cégprofil létrehozása, amellyel elsősorban a helyi találatok számát és ezen keresztül a helyi vásárlásokét lehet növelni. A webáruházak SEO-jának részleteiről itt tájékozódhat mélyebben: Webshop SEO .

Amit érdemes tudnunk

A webáruházakat többféle szempont szerint csoportosíthatjuk. Különböző típusokban léteznek, amelyek eltérő funkciókkal rendelkeznek. Az alábbiakban megismerhetünk néhány, általánosan elfogadott beosztás szerinti, gyakori webáruház típust:

1. Általános webáruház: Ez a leggyakoribb termékekeket árusító webáruház, ahol széles termékválaszték található. Az ilyen típusú webáruházak ruházati cikkeket, elektronikai eszközöket, háztartási cikkeket és egyéb általános árucikkeket kínálnak.

2. Niche webáruház: Ez a típusú webáruház egy-egy specifikus termékre vagy termékcsoportra specializálódik. Például lehet egy olyan e-bolt, amely csak kerékpárokat értékesít, vagy csak ökológiai kínálatot.

3. Dropshipping webáruház: A dropship webáruházakban a vállalkozások nem tartanak termékeket raktáron. Ehelyett, amikor egy vásárló rendel, a terméket közvetlenül a beszállító küldi el nekik. Ez a modell kisebb kezdeti befektetést igényel, mivel nincs szükség nagy raktárkészletre.

4. Szolgáltatások és digitális termékek webáruháza: Ebben a típusban a webáruház szolgáltatásokat, például tanfolyamokat, konzultációkat vagy digitális termékeket, például e- könyveket és szoftvereket kínál.

5. Másodkézből vásárolt termékek webáruháza: Ebben a típusban a webshop használt áruk eladásra specializálódik, mint például anti tárgyak, vintage ruhák vagy régi könyvek.

6. Helyi webáruház: Ezek a webáruházak egy adott területen vagy városban található üzletek árucikkeit kínálják online. A vásárlók helyi árukat rendelhetnek, és gyakran lehetőség van az áru személyes átvételére is.

7. Előfizetéses webáruház: Ebben a típusban a vásárlók havi éves előfizetést fizetnek, és cserébe rendszeres vagy időközönként kapnak árut vagy ellátást.

8. Szállítás és élelmiszerek webáruháza: Ezen típusú online boltok élelmiszereket vagy ételházhozszállítást, valamint egyéb házhozállítást kínálnak.

9. Egyedi termékek webáruháza: Ezek az üzletek egyedi darabokat kínálnak, például kézműves ékszereket, festményeket vagy testreszabott tárgyakat.

10. B2B (Business-to-Business) webáruház: Ebben a típusú webáruházban a vállalkozásoknak lehetőségük van más vállalkozásoktól beszerezni árut vagy szolgáltatásokat.

11. B2C (Business-to-Consumer) webáruház: Ez a klasszikus online kiskereskedelmi modell, ahol a vállalkozások közvetlenül a vásárlóknak értékesítenek terméket vagy szolgáltatást.

12. C2C (Consumer-to-Consumer) webáruház: Ebben a típusban a vásárlók közvetlenül más vásárlóktól vásárolnak vagy eladnak, például online piactereken keresztül.

Nem maradt már más hátra, minthogy nyissunk egy jó webáruházat vagy elinduljunk egy takarékos online bevásárlásra.







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Magyar Péter darázsfészekbe nyúlt, a sógora felkérése a jelek szerint már túl sok lett volna

A szakmai érveken túlmutatott a politikai üzenet – kommentálta Virág Andrea, hogy az új miniszterelnök húgának a férje mégsem lesz a...

Választás után újratervezés jöhet a cégek életében

A választásokat követő időszak és a májustól várható gazdasági élénkülés új helyzet elé állíthatja a magyar kis- és...

Az első R-Go gidaként mindenki elalélt káprázatos szépségétől: 62 évesen, ősz hajjal felismernéd?

Clavier Charlotte volt az első R-Go gida, 62 évesen ősz hajjal készített szelfit magáról, és ma is gyönyörű.

A ZTE kupagyőztes edzője rávilágított, nem minden szól a Fradi mellett a döntőben

2023-ban a ZTE-vel nyert kupát Boér Gábor, most a meccse után a tévéből figyeli a ZTE–FTC Magyar Kupa-finálét.

Súlyos. Azonnal nézd meg: izomgörcsöt és zsibbadást okozhat ez a vitamin, ha nem jól szeded

A kalciumhiányról sokan még mindig csak a csontok kapcsán gondolkodnak, pedig a szervezet jóval több ponton jelezhet.

Eljött a rendszerváltás napja, ma hivatalosan vége az Orbán-korszaknak Magyarországon

Délelőtt 10 órakor ül össze az új Országgyűlés alakuló ülése, Magyar Pétert délután 3 körül választhatják meg miniszterelnöknek.

3 napos előrejelzés: Hétvégén még csak záporok, hétfőtől viszont fordulat várható

Először északnyugati, hétfőn pedig már délnyugati szél hoz változást.

Leáldozott a balerinának: ez a lábbeli lesz a nyár legnagyobb trendje, le sem lehet majd robbantani a nők lábáról

Van egy cipőtrend, amely csendben, mégis ellenállhatatlanul átvette a loaferek és balerinák helyét idén nyáron: a halászszandál. A...

Ennyi év után kellene lecserélni a klímát, és ennek fontos oka van

Sokan hihetik azt, hogy egy klíma az életünk végéig vígan kiszolgál minket, de már most sem jó, ha nagyon régi faját használunk.

Buli után a takarítás: leszámolástól retteg a NER

Könnyen lehet, hogy Balásy Gyula egy vádalkunak ágyazott meg. Podcast.

Riasztó El Niño kavarog – a lényeg számokban

Az El Niño tetőzése őszre és a 2026–2027-es télre várható. Térségünkben pokoli hőségre és szárazságra van kilátás.

Robert Fico Moszkvába utazott, Putyinnal is találkozik majd

Robert Fico szlovák miniszterelnök pénteken elutazott Moszkvába a hétvégén tartandó győzelem napi ünnepségekre, az orosz fővárosban...

0

Sport

Gesztust tehet a Liverpool Szoboszlainak, így tartanák Angliában

Szoboszlai Dominik újabb lépést tehet az álma felé.

Szoboszlai kimondta, amit Liverpoolban mindenki gondol Arne Slotról

A magyar középpályás friss interjújában válaszolt az őt ért kritikákra is.

Szoboszlaiéknak rossz, Tóth Alexéknek viszont jó hír, ami csütörtök este történt az Európa-ligában

Az angol futballra komoly hatással van az Aston Villa döntőbe jutása az El-ben.

Valverde szerint nem azért kellett kórházba mennie, mert Tchouaméni megverte

Közleményt adott ki a Real Madrid futballistája.

Tóth Alex elmondta, mi a legnagyobb különbség az NB I és a Premier League között

Nyilván óriási a különbség a két liga között, Tóth Alex kiemelte, hogy mi volt számára a legnehezebb.

„Egész nap nem ettem semmit, majd esőkabátban szaunáztam, és majdnem elájultam”

Szaftos sztorit osztott meg a visszavonuló Niklas Süle.

Szoboszlai: Liverpool? Real? - "Ha egy játékos Madridba akar menni, akkor menjen, de..."

Liverpoolban már kapitányként tekintenek Szoboszlai Dominikra? – legenda állt ki a magyar klasszis mellett, de a szerződése körül egyre nagyobb a kérdőjel

NB I: Révész magyar edzőre cserélheti le magát - ők lehetnek a jelöltek

Révész Attila több hazai szakemberrel is tárgyal a vezetőedzői poszt kapcsán.

A BL-döntők történetének leggyorsabb gólja után jött a legfájdalmasabb pofon

Több szempontból is a legek döntője volt a 2005-ös.

Újraélesztés Újpesten: A játékosok és a stáb is beszállt - fotók

Rendhagyó napot tartottak a Szusza Ferenc Stadionban.

Visszatért és hatodik olimpiájára készül Hosszú Katinka legendás riválisa

Párizsban még két aranyérmet szerzett 50 és 100 gyorson a svéd világklasszis.

A Barcát is érdekli a PSG mellőzött szélsője, büntetést kaptak az összebalhézó Real-sztárok - külföldi körkép

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb pénteki hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

0
0

Bulvár

Államtitkári posztot kap a Tisza-kormányban az egyik legelismertebb gyermekvédelmi szakember

A Szociális- és Családügyi Minisztériumban külön államtitkár felel majd a gyermekjogi és gyermekvédelmi ügyekért. A posztot Gyurkó Szilvia töltheti be.

Szörnyű hírt kaptunk. Elhunyt az egykori miniszterelnök

87 éves korában meghalt Rajko Kasagić, a boszniai szerb politikai élet meghatározó alakja, aki 1995 és 1996 között a Republika Srpska miniszterelnökeként vezette a boszniai szerb kormányt.

Ebben a pillanatban kaptuk a megrázó hírt: kómában fekszik az ismert énekesnő

Sajtóinformációk szerint a 74 éves Bonnie Tyler mesterséges kómában van, miután állapota rosszabbodott a Portugáliában végrehajtott sürgősségi bélműtétet követően.

„A Hősök tere közepén fogom ki****ni a s**ged” - Molnár Anikó kiakadt az őt betámadó rajongójára

Az OnlyFans-modell sértő megjegyzést kapott közösségi oldalán, amire a tőle megszokott módon válaszolt. Molnár Anikó megindokolta, hogy miért láthatók ráncok a nyakán.

Összehasonlították Magyar Péter és Orbán Viktor fogadtatását Rómában, meglepő dolgokra derült fény a testbeszéd kapcsán

Az európai politika színpadán a szimbolikus gesztusok gyakran fontosabbak, mint a hivatalos közlemények.

Ez lesz a Tisza adóprogramjának első lépése?

A Tisza-kormány kiszámíthatóbb adópolitikát ígért, melynek elemei közül elsőként az alacsonyabb jövedelműek adójóváírását vezethetik be, ám tekintettel a várható 300-500 milliárd forintos költségvetési h

Nincs többé ködösítés, Bóka János mondta ki az igazságot a Tisza Párt sikeréről és a Fidesz legnagyobb hibáiról

A Fidesz egyik legfontosabb embere mondta ki az igazságot a Tisza Párt sikeréről.

Több mint 1 milliárd forint kárt okozott a költségvetésnek a konspiratívan működő Bács-Kiskun vármegyei céghálózat

A NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóság pénzügyi nyomozói egy főként Bács-Kiskun vármegyében konspiratívan működő bűnös céghálózatot számoltak fel, egy összehangolt intézkedéssorozat alkalmával.

200 ezer forintot kapsz, ha van ilyen igazolásod

Egyes betegségek esetén igénybe vehetünk adóalap-kedvezményt. Mutatjuk, mi kell hozzá.

„Élő fal” húzódik majd a Parlamentben a Tisza- és a Fidesz-frakció között

Kialakult az Országgyűlés új ülésrendje: az a szokás nem változott, hogy a kormányzó párt tölti fel a székeket jobb felől, viszont a Fidesz és a Tisza Párt frakciója között egyfajta „pufferzóna” jött létr

0