Ezt olvasta már?


Tudtad, hogy van, ahol a VR-szemüveg már a mindennapok része?

A technológia minden iparágban folyamatosan fejlődik, így az újításokból a létesítménygazdálkodás sem maradhat ki. De hogyan jelenik ez meg az épületüzemeltetésben, és mi teheti azt vonzóvá a mai diákok számára?

A LEO „Szeretem a szakmám” pályázatának résztvevői kreatív módon mutatták be, hogy mi minden múlik a szakemberek tudásán és az alkalmazott technológiákon a létesítménygazdálkodásban.

A létesítménygazdálkodás, vagy más néven a Facility Management (FM) sokak számára ismeretlen és rejtélyes fogalom, hiszen az épületüzemeltetésre csak akkor irányul igazán nagy figyelem, amikor valami nem működik megfelelően egy házban, irodában, intézményben vagy akár egy lakásban. Pedig az iparágban több százezer munkavállaló dolgozik, és az FM szolgáltatások a magyar GDP 7%-át adják. Csak a LEO tagvállalatai több mint 11 000 embernek adnak munkát, az összes általuk kezelt terület meghaladja a 15 millió m2-t, az éves árbevételük pedig közel 70 millliárd Ft.

A LEO (Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatók Országos Szövetsége) határozott célja, hogy megismertesse a hazai tanulókat a létesítménygazdálkodási iparágban rejlő karrierlehetőségekkel és a szakma szépségeivel, ugyanis évente több ezren végeznek a létesítménygazdálkodási iparágban is hasznosítható képzések valamelyikén. Sok diák számára már nem ismeretlen a 3D nyomtatás, a megújuló energia vagy a virtuális valóság, de a legtöbben még csak a futurisztikus videókban láthattak olyan lehetőségeket, amiket ma a létesítménygazdálkodásban már a gyakorlatban alkalmaznak, mint például a VR-szemüveg segítségével működő kevert valóság technológiája.

„A 2013-ban alakult LEO nem titkolt célja, hogy segítsük a szakképzett diákok elhelyezkedését és valós perspektívát mutassunk számukra az FM iparágban. Ez a pályázat, valamint a nagyköveti programunk keretében szervezett rendhagyó tanórák is alkalmat adnak arra, hogy személyesen is megszólíthassuk a pályaválasztás előtt álló fiatal szakembereket, akiknek a létesítménygazdálkodás biztos jövőt nyújthat Magyarországon” – mondta el Schmidt József, a szövetség elnöke.

Tudtad?

A LEO immáron második alkalommal hirdette meg „Szeretem a szakmám” elnevezésű pályázatát, hogy a szakgimnáziumokban, illetve szakközépiskolákban tanuló diákok jobban megismerkedhessenek a létesítménygazdálkodási iparágban rejlő karrierlehetőségekkel, és ezzel egyidőben megmutathassák, miért is szeretik a szakmájukat.

Azok a tanulók, akik a legeredetibb módon pályáztak nagyértékű műhelykorszerűsítést, valamint exkluzív tanulmányi kirándulást nyertek, díjaikat pedig április elején vehették át. A LEO által szervezett „Szeretem a szakmám” pályázat idei nyertesei:

I. Nyíregyházi Szakképzési Centrum Inczédy György Szakgimnáziuma,

Szakközépiskolája és Kollégiuma

II. Győri Műszaki SZC Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti

Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

A LEO-ról

A LEO, a Létesítménygazdálkodási és Épületüzemeltetési Szolgáltatók Országos Szövetsége 2014-ben alakult azzal a céllal, hogy segítse a szakma egységes kommunikációját, valamint szakmai sztenderdeket és átláthatóságot teremtsen a létesítménygazdálkodási piacon, és ezzel magasabb szintre emelje a teljes iparág működését. A szövetség további célja egy, a piaci szereplők együttműködésén alapuló tudásközpont létrehozása, szakmai képzések, illetve az oktatás támogatása, valamint a közösen kialakított korszerű megoldások fejlesztése.

A LEO tagjai: B+N Referencia Zrt., Coor Service Management Kft., Dome FSG, First Facility Ingatlankezelő Kft., Future FM, Graphisoft Park Services Kft., KÉSZ Ingatlan, Kraft FM, MÜPA Üzemeltető Kft., Netdragon Service Group Kft., PQS International Szolgáltató Zrt., Real Management Kft., Rustler Kft., SMART FM Ingatlanüzemeltető Kft., STRABAG Property and Facility Services Zrt. Pártoló tagok: Discover Team Kft., LG Electronics Magyar Kft., Futureal Management Kft., Weishaupt Hőtechnikai Kft.







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Azonnali beavatkozást sürgetnek: több mint 5 ezer embert tartanak fogva online csalóközpontokban

Egy évvel a térségben végrehajtott nemzetközi razzia után is több mint 5300 embert tartanak fogva a mianmari online csalóközpontokban a...

Elképesztő szörnyűség a Gödöllő melletti óvodában: Sokkot kaptak a szülők, miután kiderült, mit tett az óvónő a síró kislánnyal

Hivatalosan is vádat emelt az ügyészség egy Pest vármegyei óvodapedagógus ellen, aki a vád szerint brutális és megalázó módon...

Barátság vezeték, olajimport: késve tette közzé rendkívüli tájékoztatását a MOL

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) folyamatos felügyelési tevékenysége keretében tekintette át, hogy a MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. (MOL...

Még a gyógyszerrezisztens Acinetobacter baumannii ellen is felvették a kesztyűt a prionokból származó fehérjefragmentumok

A kutatás vezetője szerint ezek azt bizonyítják, hogy még a leghírhedtebb fehérjék is rejthetnek olyan molekuláris részleteket,...

Milliárdos hűtlen kezelés miatt vádat emeltek a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő korábbi vezetője ellen

A vádirat szerint egy 8,15 millió eurós kölcsönről úgy döntött még 2014-ben, hogy nem végezett hitelképességi vizsgálatot,...

„Mindenki tudja, hogy csalók” – az Atléticónál nagyon kiborultak a Barcelonára

A világbajnok támadó nyilatkozata indította el a lavinát.

Magyar Péter: A fideszes képviselők megint elárulták a hazájukat

A volt kormánypárt mindhárom törvényre nemmel voksolt.

A Momentum népszavazást kezdeményez az örökbefogadásról

Azt szeretnék elérni, hogy az egyedülállók és az egynemű párok is azonos feltételek mellett fogadhassanak örökbe.

Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya felszólította a fideszes milliárdosokat, hogy finanszírozzák a jobboldali médiát

A két politikus nyílt levélben kéri a „nemzeti tőkéseket” a konzervatív sajtó megmentésére. Felhívásuk a Mediaworks és további...

Vádat emeltek a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő egykori főigazgatója ellen

Vádat emelt hat emberrel szemben a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség egy állami cég két és fél milliárd forintos kölcsöne kapcsán...

0

Sport

Mbappéékat az özönvíz sem tudta megállítani, a franciák embertelen körülmények között is behúzták a győzelmet

Szűk 40 percnyi futball után leszakadt az ég Philadelphiában, két órát állt a játék, de a Real klasszisát ez sem zökkentette ki.

140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik

A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.

Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise

A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.

Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát

Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...

Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.

Csoda a foci-vb-n, megtört a magyar bajnokság 40 éves átka

Ma hajnalban véget ért a magyar bajnokság szörnyű sorozata a világbajnokságon, itt vannak a részletek.

120 millió eurós csúcsigazolással sokkolná a piacot a Bayern München

Vincnet Kompany a Bundesliga egyik legjobb középpályását akarja.

Gyermeke születik: Hazautazott a vb-ről a belga válogatott kulcsembere

Családi okok miatt elhagyta a belga válogatottat a Manchester City sztárja.

Alexis Mac Allister klubváltása a címlapon, élete lehetőségét kaphatja a Liverpool sztárja

A Real Madrid lehet az argentin világbajnok következő csapata.

Átigazolási szuperbomba, Luis Enrique, a PSG és a Liverpool is harcba száll a világ futballjának új csodagyerekéért, 100 millió euró sem lesz elég

! A mindössze 19 éves Yan Diomandé iránt Luis Enrique PSG-je és a Liverpool is komoly érdeklődést mutat, miközben az RB Leipzig még egy 100 millió eurós ajánlatnál is többre tartja a villámgyors elefántcsontparti

0
0

Bulvár

Lemond és távozik egy fideszes politikus

De állítása szerint nem az elszámoltatás miatt.

Orbán Viktorék titokban 5000 milliárd elköltésére hatalmazták fel magukat, ennek pedig csak a negyede menne a 4iG-ra

Még a választások előtt, az Orbán Viktor vezette Védelmi Tanács kezdeményezésére, kivonták a magyar GDP közel 6 százalékát érintő állami beszerzéseket a nyílt közbeszerzési eljárások hatálya alól. Az ügy

„A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről

Galgóczi szerint Sulyok és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is.

Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz

Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és

Porig égett a magyar sikermárka gyártóüzeme: óriási a kár, senki sem tudja, mi lesz így velük

Súlyos tűzkár érte a magyar almaborgyártás egyik ismert szereplőjét.

Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget

Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatgyűjtésünk szerint a javaslat elsősorban a kormánypárto

Melltartó nélkül vonult végig Monacón Mia Khalifa, mindenki őt nézte

A figyelem középpontjába került az egykori felnőtt filmes.

64 évesen meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője

A gyászhírt a Stúdió K Színház közölte, amelynek Nyakó Júlia 1997 óta volt oszlopos tagja. Pályafutása során játszott az Aranyélet és a Drága örökösök című sorozatokban is.

5000 német katona indult meg a fehérorosz határra

Németország 5000 katonát telepít Litvániába a NATO keleti szárnyának védelmére, akár kötelező vezénylésekkel is. A 5000 német katona indult meg a fehérorosz határra bejegyzés először Acnews-én jelent meg.

Hét év után kitálalt Kulcsár Edina, most mindent bevallott

Összeszedte a bátorságát Kulcsár Edina és mindent elmondott.

Tényleg visszatér a vezetékes telefon az otthonokba? A fiatalok szerint nem véletlenül

Volt idő, amikor a vezetékes telefon szinte minden otthon természetes része volt. Aztán jöttek a mobilok, az okostelefonok és az állandó online jelenlét, a régi készülékek pedig szinte egyik napról a másikra eltűn

blogmorzsák

Túrabicajjal a Balaton keleti medencéjét megkerülő Kiskörön

Még kényelmes tekeréssel, sok nézelődéssel is megtehetjük ezt a távot egyetlen nap alatt.

Elhaló mennydörgés

A vietnámi veterándrámák egyik elfeledett darabja.

0