Ezt olvasta már?


Vadassal ünnepli születésnapját

Március 16-án tölti be a negyvenegyet az egyik legsikeresebb pécsi futballista, ifjabb Dárdai Pál, aki 67 piros-fekete mezben lejátszott bajnoki után a BVSC érintésével lett a Hertha Berlin klubikonja, majd vezetőedzője. A korábbi szövetségi kapitány azonban nem szakadt el teljesen Pécstől.

– Bár régóta nem itt lakik, önéletrajzi könyvéből egyértelműen kirajzolódik, hogy nagyon fontos Pécs és a PMFC az Ön számára.

– Igaz, hogy messze vagyok, de ott nőttem fel, hároméves korom óta jártam ki a PMFC-pályára. Apu a gólrekorder a klubnál, a Dárdai név jól cseng a városban, ha hazatérünk, mindig rengeteg szeretetet kapunk. Én, mint focista, ugyan máshol teljesedtem ki, de ott nevelkedtem, ezért is gondolok vissza örömmel a csapatra. Az kicsit bánt, hogy az ország számos pontján modern stadionok és edzőközpontok épülnek, de pont a baranyai székhelyen nem, ahonnan például Gera, Tököli, Róth, vagy éppen Mészáros indult. A sort még bőven lehetne folytatni, akár olyan nevekkel, mint Bódog Tamás, akiről látjuk, hogy nemzetközi szinten is megállja a helyét.

– Szilveszterkor azért többnyire szokott egyet koccintani a klubházban.

– Szomorú vagyok, hogy a Stadion utcában elég keleties állapotok uralkodnak. Nehéz ezt számomra feldolgozni, de reméljük, hogy hamarosan ott is megindul a fejlesztés. Amikor Pécsre látogatunk, mindig lenézek a városba is, találkozok, beszélgetek egyet az ismerősökkel. Régen nagyon jó teremfocitornákat rendeztünk a sportcsarnokban, ahol mindenki összejött, aki szereti a labdarúgást, mint egy nagy család. Azok nagyon szép évek voltak.

– Van kedvenc meccse, gólja pécsi mezben?

– Szívesen gondolok vissza arra, amikor 1-0-ra megvertük a Fradit, Jäkl Toncsi szép megmozdulásának is köszönhetően. Nagy élmény volt, hiszen telt ház előtt játszottunk az akkor Bajnokok Ligájában szereplő fővárosiak ellen. A gólokat tekintve szerencsés vagyok, mert általában szép és fontos találatokat szereztem, sokszor messziről. Egyszer tudtam életemben duplázni, akkor, a Békéscsaba elleni találkozón apu volt az edzőnk, ráadásul Móninak, a későbbi feleségemnek előre meg is ígértem a két gólt, ugyanis abban az időben már udvaroltam neki.

– Mennyire van tisztában a PMFC jelenlegi helyzetével?

– Innen nem igazán látok bele a működésbe, annyit tudok, amennyit Kulcsár Árpád akadémiaigazgatótól hallok. Tudom, hogy az utánpótlással szépen foglalkoznak és mostanra összeállt a szakmai anyag, ami alapján az akadémián elkezdődött a munka. Egyébként Budapesten is csupa pozitívumot mondanak a képzésről, amit a kicsikkel végeznek Pécsen. A baj az, hogy ha nem lesz profi nagycsapat, az ügyes gyerekeket el fogják vinni. Akkor lehet szívvel-lélekkel dolgozni, de a tehetség nem ott fog kamatozni.

– Nagyon jól szerepel csapatával a német bajnokságban, érzi, hogy sok pécsi kicsit Hertha-drukker is lett?

– Úgy vélem, ez az egész országban megfigyelhető, mert a magyarok ki vannak éhezve a nemzetközi futballsikerre. Az Eb-szereplés idején láthattuk, mennyien is szeretik a focit. Ha nincs Magyarországon minőségi labdarúgás, az emberek nem tudnak annyira azonosulni a csapatokkal. Most talán bennem bíznak. De például Lőw Zsolt is kint van Lipcsében, reméljük, hogy Bódog Tamás is meg tud mutatni valamit otthon a tudásából. Azért szorítanak sokan a Hertháért, mert magyar kötődés van egy nemzetközi szintű együtteshez. A sok biztatás jól esik, persze tudom, hogy vannak ellenszurkolók is. Ráadásul a család számára sem egyszerű a helyzet: ha győzünk, ugyan könnyebben sétálnak az utcán, de ha kétszer-háromszor kikapunk, akkor Bence fiam már szól, hogy jó lenne nyerni, mert rossz így iskolába menni.

– A szülinap megünneplésére megvan a jól bevált hagyomány, vagy valami különlegeset terveznek?

– Amióta edző vagyok, nem nagyon szeretek bemenni a városba, mert nem élem túl. Úgy telnek a napjaim, hogy reggel melegítőben elmegyek és ugyanígy érkezek haza. Ha úgy alakul egy-egy meccs, akkor utána Zecke barátom intéz valahol egy helyiséget, ahol nyugodtan lehet szivarozni és borozgatni. Szülinapomra is csak annyit kértem a családtól, legyen mindenki otthon, a feleségem főzzön egy vadast, a felnőttek bontanak egy jó bort, leülünk az asztalhoz és eszünk egyet közösen. Másra nincs is szükségem!

Forrás: pmfc.hu







0
0
0
0

hírek innen, onnan

Politico: Százmillió forintnyi pénzt költött el szabálytalanul fél év alatt a részben fideszes alapítású EP-frakció

A Patrióták Európáért csoportnál a cikk nem említett a magyar tagpártokhoz köthető szabálytalanságokat, főleg francia szervezeteket...

Elfogadta a parlament a médiatörvényt, amivel felszámolják a jelenlegi közmédiát

Kitakarítják a kuratóriumokat, kettészedik az MTVA-t, lesz újra önálló nemzeti hírügynökség. A közmédia függetlenségét és...

Betiltották a gigaplakátokat, a gyűlöletkeltő reklámokat és a kampányidőszakon kívüli politikai hirdetéseket

Mégsem sajátítja ki az állam a Diószegi Sámuel utcai bérházakat, december végéig marad a közbeszerzési szaktanácsadói rendszer –...

Szavaz a parlament

A vizsgálóbizottságokról és a gyűlöletkeltő plakátokról már voksoltak.

Gyászol Orosz Barbara: szívszorító szavakkal búcsúzott imádott nagymamájától

Orosz Barbara a közösségi oldalán jelentette be, hogy elhunyt a nagymamája, akit a családban Mamcsikának szólítottak. A gyászhír nem...

Egyetlen ruhadarab miatt bukott le a hónapokig titkolózó RTL-es a stúdióban, most élő adásban búcsúzott

Az RTL Híradó műsorvezetőjének, Major Eszternek a titkát kollégája, Rábai Balázs fedte fel. A férfi egy közös adás után kérdezett...

G7: A NER-közeli cégek járhatnak jól az óriásplakátok budapesti betiltásával

A jelenlegi reklámfelületek többsége eltűnhet, miközben a megmaradó reklámhelyekkel rendelkező, részben NER‑közeli cégek pozíciója...

Messi hiába minden idők egyik, ha nem a legjobb játékosa, a tizenegyeseket nem lövi igazán jól

Az Ausztria ellen kihagyott büntetője újra rámutatott egy érdekes ellentmondására: miközben Messi szinte mindenben korszakos játékos,...

Átigazolási szuperbomba, Luis Enrique, a PSG és a Liverpool is harcba száll a világ futballjának új csodagyerekéért, 100 millió euró sem lesz elég

! A mindössze 19 éves Yan Diomandé iránt Luis Enrique PSG-je és a Liverpool is komoly érdeklődést mutat, miközben az RB Leipzig még egy...

Orbán családjáig is elérhet a Tisza elszámoltatása – mondta a 24.hu-nak a San Diego-i egyetem korrupciókutatója

Az Orbán-rendszer dinasztiái foglyul ejtették az államot, a Tiszának pedig eredményesnek kell lennie az elszámoltatás terén, nehogy az...

Elvágtak egy fontos kábelt, akadozik a net és a telefon Tatabányánál

A Telekom közlése szerint már dolgoznak a hiba elhárításán, ez azonban időbe telhet.

„Legutóbb Hitler próbálkozott hasonlóval” – kiakadtak a fideszesek a Tisztítótűz-műveleten

Németh Balázs szerint Magyar Péter tervei a vagyonvisszaszerzéssel a Rákosi-korszakot idézik fel, Pócs János azt mondta, nem igaz, hogy a...

0

Sport

Haaland megállíthatatlan volt a New Jersey-i éjszakában, Szenegál megint elkövette ugyanazt a hibát

Ezúttal nem csak képletesen kell érteni, hogy a stadion is beleremegett a szurkolásba...

140 millió eurós szupersztárt igazolt a Manchester City, bármelyik pillanatban hivatalosan is bejelenthetik

A Nottingham Forest játékosa, Elliot Anderson csatlakozik Enzo Maresca együtteséhez.

Szenzációs húzás, 220 millió euróért válthat klubot Michael Olise

A Bayern München húzás egyértelmű üzenet a Real Madridnak és a Liverpoolnak.

Történelmi búcsú: Utoljára láthatjuk pályán a vb-k kultikus kapusát

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsén.

Csoda a foci-vb-n, megtört a magyar bajnokság 40 éves átka

Ma hajnalban véget ért a magyar bajnokság szörnyű sorozata a világbajnokságon, itt vannak a részletek.

120 millió eurós csúcsigazolással sokkolná a piacot a Bayern München

Vincnet Kompany a Bundesliga egyik legjobb középpályását akarja.

Gyermeke születik: Hazautazott a vb-ről a belga válogatott kulcsembere

Családi okok miatt elhagyta a belga válogatottat a Manchester City sztárja.

Alexis Mac Allister klubváltása a címlapon, élete lehetőségét kaphatja a Liverpool sztárja

A Real Madrid lehet az argentin világbajnok következő csapata.

0
0

Bulvár

Lemond és távozik egy fideszes politikus

De állítása szerint nem az elszámoltatás miatt.

Rendkívüli: Sulyok Tamást és Polt Pétert eltávolítják hivatalukból a 17. Alaptörvény-módosítással, és új alkotmány lesz

Magyar Péter a parlament ülésén bejelentette, hogy a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozása mellett benyújtják az Alaptörvény 17. módosítását is, amivel eltávolítják az „Orbán-bábokat”. Sulyok Tamást és

„A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről

Galgóczi szerint Sulyok és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is.

Fontos bejelentést tett Ruszin-Szendi Romulusz hétfőn – visszatérhetnek a korábban eltávolított katonák

A „fiatalítás” program keretében korábban eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás már társadalmi egyeztetés alatt áll – erről írt közösségi oldalán Ruszin-Szendi Romulu

Porig égett a magyar sikermárka gyártóüzeme: óriási a kár, senki sem tudja, mi lesz így velük

Súlyos tűzkár érte a magyar almaborgyártás egyik ismert szereplőjét.

Egymás után állnak meg a vonalak

A győri fővonal hétvégi fennakadása után másik pályaszakaszonon is komoly problémák jelentkeztek.

Gyakorlatikag lenullázza a Fidesz és a KDNP frakcióit, ha 12 évben maximalizálják a képviselőséget

Magyar Péter hétfőn bejelentette, hogy 12 évben maximalizálnák az országgyűlési képviselők mandátumát. A jelenlegi frakciók összetételét vizsgáló adatgyűjtésünk szerint a javaslat elsősorban a kormánypárto

Melltartó nélkül vonult végig Monacón Mia Khalifa, mindenki őt nézte

A figyelem középpontjába került az egykori felnőtt filmes.

64 évesen meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője

A gyászhírt a Stúdió K Színház közölte, amelynek Nyakó Júlia 1997 óta volt oszlopos tagja. Pályafutása során játszott az Aranyélet és a Drága örökösök című sorozatokban is.

Orbán Viktorék titokban 5000 milliárd elköltésére hatalmazták fel magukat, ennek pedig csak a negyede menne a 4iG-ra

Még a választások előtt, az Orbán Viktor vezette Védelmi Tanács kezdeményezésére, kivonták a magyar GDP közel 6 százalékát érintő állami beszerzéseket a nyílt közbeszerzési eljárások hatálya alól. Az ügy

5000 német katona indult meg a fehérorosz határra

Németország 5000 katonát telepít Litvániába a NATO keleti szárnyának védelmére, akár kötelező vezénylésekkel is. A 5000 német katona indult meg a fehérorosz határra bejegyzés először Acnews-én jelent meg.

blogmorzsák

A romantikus út, ami a válóperes bíróságra vezetett

A városi babona szerint a szerelmespároknak pont itt nem szabad sétálniuk, mert akkor nem fognak együtt maradni.

Elhaló mennydörgés

A vietnámi veterándrámák egyik elfeledett darabja.

0