Ezt olvasta már?


Várható volt, hogy nem változik Magyarország adósbesorolása

Az MTI által megkérdezett elemzők szerint számítani lehetett arra, hogy a nemzetközi hitelminősítők nem változtatnak pénteken Magyarország államadós-besorolásán, mivel idén tavasszal már felminősítették azt.

A Fitch Ratingsen kívül a Standard & Poor's felülvizsgálata is esedékes volt, ám utóbbinál nem született érdemi döntés, valószínűleg ezért nem tájékoztattak róla.

Suppan Gergely, a Takarékbank vezető elemzője az MTI-nek írt kommentárjában közölte: mivel az idén tavasszal már volt egy felminősítés a Fitch és az S&P részéről is, nem lehetett újabbat várni. Ugyanakkor a hitelminősítők továbbra is "le vannak maradva". A magyar gazdaság mutatóinak látványos javulását egyelőre nem veszik figyelembe, holott számos mutató - a külső adósság, a bankok mérlegei, a tartós külső finanszírozási többlet, a tartósan alacsony és a következő években tovább csökkenő államháztartási hiány, az államadósság szerkezetének pozitív változása, csökkenő devizaaránya, és annak növekvő hazai finanszírozása - már lényegesen jobb képet tükröz a válság előtti szintekhez képest, ami indokolttá tenné, hogy ismét a válság előtti szintekre kerüljön az ország besorolása.

A Takarékbank vezető elemzője rámutatott: ezt azonban a piaci árazások, így a törlesztéskockázati felárak, többé-kevésbé már tükrözik. A következő években folytatódhat a hazai adósság besorolásának javítása, különösen, hogy a kifejezetten dinamikus nominális GDP-növekedés és a fegyelmezett költségvetés hatására az adósságráta meredeken csökkenhet a következő években, így már akár 2021-ben elérhető lesz a 60 százalék alatti GDP-arányos államadósság ráta. A hitelminősítőket ugyanakkor óvatosságra intheti, hogy a romló külső kilátások milyen mértékben érintik a magyar gazdaságot - jelezte Suppan Gergely.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője is a várakozásoknak megfelelőnek nevezte a Fitch Ratings döntését. Megjegyezte, hogy legközelebb a Moody's Investors Service tart felülvizsgálatot, október 25-én, és mivel ott egy fokozattal alacsonyabb, Baa3 besorolás van érvényben, úgy vélte, jó esély van a felminősítésre.

A magyar államadós-besorolást az idei első, februári vizsgálatok időpontjában az S&P és a Fitch egyaránt felminősítette. Február 15-én a Standard & Poor's egy fokozattal "BBB/A-2"-re javította a hosszú és rövid futamidejű, devizában és forintban fennálló magyar államadósság-kötelezettségek besorolását az addigi "BBB mínusz/A-3"-ról. Egy héttel később, február 22-én a Fitch Ratings ugyancsak egy fokozattal "BBB"-re javította a besorolást az addigi "BBB mínusz"-ról. Mindkét minősítő magyar osztályzatának kilátása is stabil.







0
0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Ezt látni kell: elképesztő lánykérés Szoboszlaiék BL-rangadóján – videó

A vereség sem ronthatta el a két Real Madrid-szurkoló örömét.

A német kancellár szerint hamarosan elkezdődhet a szír menekültek hazatoloncolása

Friedrich Merz azt mondta, miután vége lett a szír polgárháborúnak, már nincs okuk menedékjogot adni.

Panaszt nyújtottak be az Európai Bizottságnak az önazonosság védelméről szóló jogszabály miatt, polgárjogi szakértők szerint egyfajta „cigány törvény” született

A Roma Parlament Polgárjogi Mozgalom azt kérte, hogy a bizottság indítson kötelezettségszegési eljárást a magyar kormány ellen, és érje...

Többszázmilliárdos beruházást ígért meg az államtitkár

Szükség a kollégiumi férőhelyek bővítése.

Hódi Pamela durván lefogyott - nagyon megviseli a magánélete válsága

Hódi Pamela már nem a szokásos mosolygós, gondtalan influenszerként tűnik fel a posztjaiban.

Hatalmas ünnepre készül idén a minden idők legjobbjának választott budapesti adventi vásár

Forralt borból és kézműves ajándéktárgyakból idén sem lesz hiány.

„Ez egy olyan élmény, ami élete végéig elkíséri az embert” - A WalkMyWorld alkotóival beszélgettünk

Novemberben megnyílik a Recirquel társulatának előadása, ahol a nézők egy különleges misztikus világba kalauzolnak el.

Tizenegy ember meghalt egy idősek otthonában kitört tűzben Boszniában

Az intézmény igazgatója lemondott a posztjáról.

Erőre kapott a forint

A dollár kedden háromhavi csúcsot ért el az euróval szemben, a keresztárfolyam szerdán 1,15 alatt kezdett. A forint mindkét vezető...

Történelmi rekord dőlt meg az Egyesült Államokban: milliókat érint

Az Egyesült Államok történetének leghosszabb kormányzati leállása zajlik jelenleg, megdöntve a 2018-2019 fordulóján felállított...

0

Sport

Az első tízes, amióta világ a világ, és ki más kapná, mint Szoboszlai, a meccs hőse.

Elkoptatott szó a világklasszis, de hát honfitársunk tényleg az.

Súlyos anyagi problémák: veszélybe került az NB I-es csapat további szereplése

Az utánpótlásnevelés továbbra is stabil alapokon nyugszik.

Szoboszlai gólpassza után a Liverpool legyőzte a Real Madridot

Ismét kiváló meccse volt Szoboszlai Dominiknak.

Szoboszlai Dominik elcsendesítette Arda Gülert, kifakadtak a törökök

Nem volt kérdés, melyikük nyújtott jobb teljesítményt a BL-rangadón, de ezt Törökországban megmagyarázták.

Könnyek és mankó: a PSG-t óriási csapások érhetik a vereség után

A BL-címvédő két kulcsjátékosa is kidőlt a Bayern München elleni mérkőzésen.

Szoboszlai Dominik világklasszis teljesítményével a Liverpool legyőzte a Real Madridot

A magyar válogatott csapatkapitánya öt lövéssel és négy kulcspasszal volt a BL-rangadó legjobbja.

„Abszolút katasztrófa" – a magyar válogatott kapus sérülése után edzője sem bizakodó

Tóth Balázst a Blackburn kedd esti bajnokiján kellett lecserélni.

Ki ez a magyar támadó, aki szórja a BL-gólokat?

Kedden ismét duplázott a fiatal középcsatár, pedig csak egy félidőt játszott.

Milák Kristóf ultimátumot kapott, ám van vele kapcsolatban egy újabb rejtély

Nem mondunk újat: a kétszeres olimpiai bajnok klasszis nincs versenyre kész állapotban.

Xabi Alonso a Liverpool elleni BL-vereség után: Nagy árat fizettünk a felesleges szabálytalanságok miatt

Kedden a Liverpool 1–0-s győzelmet aratott a Real Madrid ellen a Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójában. Xabi Alonso elmondása szerint csapata nagy árat fizetett a felesleges szabálytalanságokért.

Újoncokat is behívott Marco Rossi a sorsdöntő vb-selejtezőkre – íme, a teljes keret

A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi kihirdette keretét a novemberi vb-selejtezőkre, mely során a mieink Örményország és Írország ellen lépnek pályára.

Ki volt valójában a meccs embere Liverpoolban? Meglepő a válasz.

Az osztályzatok alapján nem Szoboszlai vagy Mac Allister nyújtotta a BL-találkozó legjobb teljesítményét.

0
0

Bulvár

Étteremben ebédelt a család: a férj el akart bujdosni szégyenében, amikor meglátta, mit tesz le a terített asztalra a felesége

Egy négytagú család hirtelen ötlettől vezérelve úgy döntött, átruccan a szomszédos település egyik legtrendibb éttermébe, egy pompás ebédre. Igen ám, de a férj egészen addig nem sejtette, milyen "merényletre"

Magyar Péter kiakadt Orbán Viktorra: „Hát ki vagy te? Hogy merészeled ezt tenni a honfitársaiddal?”

A Tisza Párt elnökének elege lett. Azzal vádolta meg a miniszterelnököt és a Fideszt, hogy titokban listázzák a magyarokat politikai véleményük alapján.

„Beírtam a dolgozatába hogy pu*ci” – Ugratásnak indult, dráma lett a vége

Olykor egy ártatlan kis csínynek is komoly következményei lehetnek.

Új erőmű épül az ország közepén, önkívület állapotban az egyik vármegye lakói

A világ egyik leggazdagabb vállalata meglátta a fantáziát a kietlen magyar pusztaságban.

Tilos megenni a banánt, ha így néz ki a héja és a húsa: veszélyes gomba támadhatta meg

A banán a legtöbb háztartásban alapélelmiszernek számít, ám azt csak kevesen tudják, hogy bizonyos jelek esetén kifejezetten veszélyes is lehet elfogyasztani. Van ugyanis egy gombafaj, amely alattomosan támadja meg a g

Nettó átlagkeresetek Magyarországon – Budapest: 576 ezer forint, Szabolcs-Szatmár-Bereg: 356 ezer forint

A nettó átlagkereset Budapesten és Győr-Moson-Sopron vármegyében haladta meg a félmillió forintot 2025 első hat hónapjában, hét vármegyében ugyanakkor a 400 ezer forintot sem érte el.

Fegyvert ragadott az ijedt anyuka, és hezitálás nélkül lelőtte a laboratóriumi majmot

Pánik lett úrrá egy Mississippi állambeli kisvárosban, miután a múlt héten elszabadult laboratóriumi majmok közül egy az egyik ház kertjében tűnt fel. A helyi édesanya, attól tartva, hogy veszélyben vannak gyereke

2,7 milliárd forint kárt okozott a költségvetésnek a Pest vármegyéből irányított számlagyár

A NAV által felderített bűnszervezet tagjai 5 éves „működésük” alatt összesen 2,7 milliárd forintnyi áfa befizetését mulasztották el.

Megölte édesanyját a híradós

Állítása szerint önvédelemből.

Ez a 3 csillagjegy hazudik a legtöbbet - Légy velük nagyon óvatos!

Ha ezekkel a csillagjegyekkel van dolgod, jobb, ha nem hiszel el mindent azonnal. Ők a hajlamosak a leginkább hazudni.

blogmorzsák

Csedzsu, ahol a művészet lassú ritmusban születik

Csedzsu-sziget más úton jár: itt nem a rohanás, hanem a megfontolt, elmélyült találkozás adja a művészeti élmény erejét.

Év végi adózási, üzleti határidők és döntési lehetőségek 2025/2026

Gördülékeny üzleti évzárás? Kövesse listánkat, és megkönnyítheti helyzetét!

0